Güncel

Mersindeki Kırşehirliler Türkü Gecesinde Bir Araya Geldiler"

Mersindeki Kırşehirliler Türkü Gecesinde Bir Araya Geldiler"

27 Kasım 2018 07:32
-A

+A

 

            İstikbal Haber/Mersin- Mersin Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği Neşet Ertaş’ı andı. “Neşet ertaş’ı anma ve Kırşehir Türkü Gecesi’ adı ile “Marin Club’de düzenlenen etkinliğe yoğun bir katılım oldu. Etkinliğin sunumunu Ozan Nusret yaptı. “Yalnız Taştan Duvar Olmaz” diyen Mersin Kırşehir Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Cihan Azgın, etkinlikleri yalnız başına değil ekip ile birlikte yaptığını söyledi. Açılış konuşmasını yapan Başkan Azgın, yönetim kurulu üyeleri Barbaros Akman, İbrahim Fırat, Döndü Özbilen, Metin Köylü, Emrah Çalçan, Seyfi Birinç ve Emrah Kulaksız’ı tek tek isimlerini okuyarak yanına davet etti, teşekkür etti ve konuşmasını onlarla birlikte sürdürdü. Başkan Azgın, “Tarihlerin yazıldığı Müslümanlığı Türk ruhuna intibak ettiren ‘Erenlerin Memleketi’ Osmanlının kurucusu, Osman Beyin Hocası ve Kayın Pederi Şeyh Edebali’nin Türk dilinin gelişmesine büyük katkısı olan Aşık Paşa’nın, Günümüzde Esnaf ve Ticaret Odalarının kurucusu dünyanın örnek olarak aldığı, Ahilik Teşkilatının Kurucusu Ahi Evranı Veli’nin, Hoş Görünün adı Yunus Emre’nin, Bir olalım, iri olalım, diri olalım, diyen Hacı Bektaş’ı Veli’nin, Cacabeylerin, Aşık Saitlerin, Muharrem Ertaş’ların, Hacı Taşan’ların, Çekiç Ali’lerin, Türkülerin Babası, Bozkırın Tezenesi Neşet ERTAŞ’ların yaşadığı toprakların çocukları, hoş geldiniz!”dedi.
NEŞET ERTAŞ’I KELİMELERLE ANLATMAK YAVAN OLUR
Neşet Ertaş’ı anmak ve bir nebze de olsa Kırşehir Hasretimizi gidermek için burada olduklarını belirten Mersin Kırşehir Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Cihan Azgın, Neşet Ertaş’ı kelimelerle anlatmanın yavan olacağını söyledi. Başkan Azgın, “ Neşet Ertaş’ı kendi kanından yeğenleri ve sanatçılarımız türkü ve bozlaklarla anacaklar. Bir haber saldığımızda çalgılarını sırtlayıp koşarak gelen gönlü güzel Karaoğlanlarımız sizlerde hoş geldiniz!”sözleri ile davetlilere hitap eden Başkan Cihan Azgın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü de andı. Konuşmasına dernek hakkında bilgi vererek devam eden Başkan Azgın, “ 2006 yılında bir gurup ağabeyimiz tarafından kurulan derneğimiz bu gün 13. Yaşına giriyor. Kurucu ağabeylerimize minnetlerimi sunuyorum. Derneğimize uğramadığı gün rahatsız olan, bir yanlış gördüğünde hemen kulaklarımızı çeken Necati Taner Arısoy Babamız, Derneğimizin olmazsa olmazı dayısı Hüseyin Kılıç, derneğimizin akademisyen ağabeyi Ahmet Kızılırmak, Anaçlığı ile Döndü Özbilen Ablamız ve Her zaman yanı başımızda olan ; Moruk sıkıntı var mı diye sık sık soran Bekir Avunduk, Telefonu canım hemşerim diye açan Vahdettin Kılıç, Hiçbir sözümüzü yerde bırakmayan Mustafa Sayıcı, Eren-Bilal Oğuz, Coşkun Şahin, Murat Harman, Abdullah Polat’a bürokrasi de her zaman gurur duyduğumuz hemşerilerimiz değerli müdürlerimize; Mersin Üniversitesi Hastanesinde Prof. Dr. Celal Bağdatoğlu başta olmak üzere değerli doktorlarımıza, Mersin Şehir Hastanesi’nde görevli Dr. Naci Selçuk başta olmak üzere değerleri doktorlarımıza hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum.
DESTEK OLANLARI UNUTMADI
Mersin’de hemşerilerimize Kırşehir havası yaşatmak, Mersin’de yaşayanlara Kırşehir Kültür ve Değerlerini tanıtmak için çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bana bu tanıtım ve etkinlikleri nasıl yapıyorsunuz diye soranlar… Arkamdaki gücü anlayabildiniz mi?”diyerek birlikte göre yaptığı arkadaşlarını işaret etti.
ÖLENLERE RAHMET DİLEDİ

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku