Güncel

Meslek liselerinde yüz yüze eğitim başladı

Meslek liselerinde yüz yüze eğitim başladı

Okunma: 136

6 Ekim 2020 16:21
-A

+A

         Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne yüz yüze eğitimler başladı. Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9., 10. 11. ve 12. sınıflar okul tarafından belirlenen ders programları dahilinde derslere başladı.
       2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı yüz yüze meslek dersleri 5 Ekim 2020 tarihinde başladı. Sınıfların ders programları okul tarafından hazırlanarak öğrenciler duyuruldu.
       Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi internet sayfası üzerinden yaptığı açıklamada; "Milli Eğitim Bakanımız Sayı Ziya Selçuk Beyin 02/10/2020 Tarihli Yazıları Gereği 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yüz Yüze Meslek Dersleri 05/10/2020 tarihinde başlanacağından belirtilen sınıf ders programlarına göre okula gelmeleri gerekmektedir." ifadelerinde bulunuldu.
Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz haftalarda okul öncesi ve ilkokul 1’inci sınıflarda yüz yüze eğitimi başlatmıştı.
Milli Eğitim Bakanlığının almış olduğu kararla Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri uzun bir aradan sonra bugün itibariyle yüz yüze eğitime başladı. Okulun açıldığı ilk gün meslek lisesi öğrencileri, sınıflarının yolunu tuttu.
        Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz haftalarda okul öncesi ve ilkokul 1’inci sınıflarda yüz yüze eğitimi başlatmıştı. Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Güzel Sanatlar Lisesi ile Spor Lisesi öğrencileri de 5 Ekim Pazartesi gününden itibaren tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze uygulama eğitimlerine başladı.
Kırşehir'de meslek liselerinde yüz yüze eğitim korona virüs tedbirleri ile başladı. Öğrenciler uzun bir aradan sonra okullarının yolunu tuttu.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku