Güncel

Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yönlendirme Fuarı Gerçekleştirildi.

Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yönlendirme Fuarı Gerçekleştirildi.

13 Mayıs 2019 13:55
-A

+A

 

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Cacabey Meydanında Mesleki ve Teknik Eğitimi tanıtma ve yönlendirme fuarı gerçekleştirildi.
 İl Milli Eğitim Müdürümüz Şevket Karadeniz ve İşkur İl Müdürü Metin Ülgen Kaya tarafından açılışı yapılan fuarda; ilimizde Mesleki ve Teknik  Anadolu liselerinde eğitim öğretimi Devam eden 19 alan, Güzel Sanatlar lisemizde eğitim öğretimi devam eden 3 alan ile  Mesleki Eğitim Merkezimizde  eğitim öğretimi devam eden alan ve dallarımız kurulan stantlarla tanıtıldı.
Fuar alanında İş Kur tarafından açılan Mesleki Rehberlik standına da öğrencilerimizin ilgi odağı oldu. Fuar alanı halkımız ve ortaokul öğrencilerimiz tarafından yoğun bir şekilde ilgi gösterildi. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı öğrencileri masal kahramanları kostümleri ile alanda renkli görüntüler oluşturdular. Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı öğrencilerimiz stantlarını ziyaret eden vatandaşlarımıza saç kesimi ve cilt bakımı hizmeti sundular. 
 Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı stantlarında hazırlanan yiyecekler ziyaretçilerimize ikram edildi. Etkinlik süresince video ve resim çekimleri Radyo Televizyon  Alanı öğrencileri tarafından gerçekleştirildi. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri fuar süresince Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve popüler müziklerden oluşan mini konserler verdiler.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku