Güncel

METİN İLHAN'DAN "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ" MESAJI

METİN İLHAN'DAN  "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ" MESAJI

Okunma: 203

17 Eylül 2021 16:09
-A

+A

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, "Gazilerimiz var oldukça devletimizin birliği ve bütünlüğü her daim baki kalmaya devam edecektir" dedi. İlhan, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Metin İlhan, mesajında;
"19 Eylül, uzun süren kurtuluş mücadelesi için hayatını ortaya koyan ve işgal altındaki ülke topraklarının bağımsızlığı için inanç, azim ve kararlı bir duruş sergileyen Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün, gazilerimizin ve kahramanlarımızın anıldığı gündür.
Ülke topraklarının bağımsızlığı ve ulusun egemenliği adına Kurtuluş Savaşında ulusun ve ülkenin birliği, bütünlüğü için güçlü bir iradeyi ortaya koyarak büyük mücadeleler veren gazilerimizle ve kahramanlarımızla gurur duyuyor, onları bir kez daha minnet duygularıyla anıyorum.
Bu anlamda zor şartlar altında verilen büyük mücadelenin neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkemiz adına taşıdığı temel değerlerin ve ilkelerin, bize bırakılan mirasın tarihin hediyesi olarak her daim korunması ve sahip çıkılması gerektiğinin önemli ve vazgeçilmez bir unsur olduğu unutulmamalıdır.
 Ulusal değerler ile ulusun birliği, bütünlüğü adına ülke topraklarının korunup sahip çıkılacağına ve de ülkeyi ayrıştırmak, kutuplaştırmak, bölmek isteyen tüm güçlere karşı ülkenin, ulusun huzuru ve refahı için her dönem mücadelenin sürdürüleceğine duyduğum inançla başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm gazilerimizi, şehitlerimizi ve kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku