Güncel

METRUK EVLERDE ÇÖZÜM BULMALI

METRUK EVLERDE ÇÖZÜM BULMALI

7 Mayıs 2018 07:06
-A

+A


Harabeye dönen evlerde gece saatlerinde gençler tarafından toplanıldığını Alkol ve uyuşturucu içildiğini belirten vatandaşlar, yetkililerden bu metruk evlerin yıkılmasını istedi.
Kırşehir Yenice Mahallesi’nde bulunan çok sayıda metruk ev mahalleliyi tedirgin ediyor. Harabeye dönen evlerde sürekli Alkol ve uyuşturucu içildiğini belirten vatandaşlar, yetkililerden bu metruk evlerin yıkılmasını istedi. Konuyla ilgili açıklamalarda da bulunan Yenice Mahallesi’nde oturan vatandaşlar şunları söyledi: “Mahallemizin yerleşimi eski olduğu için çok sayıda terk edilmiş ve harabe ev var. Bu evlerde geceleri alkol ve bonzai partisi veriliyor. Biz bunlara göz yummuyoruz. Gerekirse denetim yapıyoruz ama yeterli değil. Buralara emniyet ve şehrin yöneticileri el atmalıdır. Bu binaların bir an önce yıkılması gerekmektedir. Gençlerimizin bu tür alışkanlıklardan uzaklaşması için ben elimden geleni yapıyorum. Hep birlikte gençlerimizi uyuşturucu illetinden kurtaralım. Buna da bu binaları yıkarak başlayalım dedi.
Denetimler Artmalı
Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi’nin (TUBİM) raporuna göre madde kullanıcılarının maddeyi kullanım yerlerinde ilk sırada yüzde 44,57 ile terk edilmiş yerler geliyor. İkinci sırada ise yüzde 31,13’lük bir oranla kendi evleri bulunuyor. Sırasıyla arkadaşının evi yüzde 5,81; eğlence yerleri yüzde 2,85; akraba evi yüzde 0,2; okul yüzde 0,15; diğer mekanlar yüzde 13,85 yer alıyor. Raporda, “Buna göre maddelerin en sık kullanıldığı yer olan terk edilmiş yerlerin ıslahı konusunda başta belediyeler olmak üzere ilgili kurumlara önemli vazifeler düşmektedir. Bu çerçevede kolluk görevlilerinin de bu alanlardaki denetimlerini arttırmaları gerekmektedir.” deniyor.
Köpeklere De Dikkat Çekti
Yenice Mahallesi’nde oturan vatandaşlar ayrıca başka bir konuya da dikkat çekti. Yenice Mahallesi’nde oturan vatandaşlar evlerde sokaklarda gezdirilen pitbul köpeklerinin mahalle sakinlerinin korkulu rüyası olduğunu belirten Yenice Mahallesi’nde oturan vatandaşlar şunları söyledi: “Mahallemizde bazı evlerde pitbul cinsi köpek bakıyorlar. Bunları sokaklara da çıkarıyorlar. Mahalle halkımız bu konuda da tedirgin. Emniyeti arıyoruz belediye ilgileniyor diyorlar. Belediyeyi arıyoruz köpeklerin kimlikleri var diyorlar. Bu köpekler süs köpeği olsa anlarız ama bunlar tehlikeli hayvanlar. Bu hayvanlar evde bakılacak hayvanlar değildir. Ayrıca sabaha kadar ses çıkarıyorlar. Bu konuda da yetkililerden yardım bekliyoruz.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku