Güncel

Mevlid-i Nebi Haftası’nda Belediye Başkanı Ziyaret Edildi

Mevlid-i Nebi Haftası’nda Belediye Başkanı Ziyaret Edildi

Okunma: 125

27 Ekim 2020 16:45
-A

+A

      Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman'ın “Mevlid-i Nebi Haftası” nedeni ile gerçekleştirdiği ziyaretler devam ediyor. İl Müftüsü Yaman, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nu makamında ziyaret ederek çiçek takdim etti.
Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman ve beraberindeki heyet, âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamberimizin doğumunun sene-i devriyesinde kutlanan Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu ziyaret etti.
Gerçekleşen ziyarette, İl Müftüsü Mehmet Yaman Kırşehir’ de Mevlid-i Nebi Haftasında yapılacak etkinlikler ile ilgili olarak Belediye Başkanına bilgiler verdi. Ziyaret çiçek takdimi ile sona erdi.
      Kırşehir İl Müftüsü Yaman, “Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından Mevlid Kandilini takip eden hafta “Mevlid-i Nebi Haftası” olarak kutlanmaktadır. “Mevlid-i Nebi Haftası” bu sene 19-26 Kasım tarihleri arasında kutlanacaktır. Bu haftanın kutlanmasındaki amacımız sevgili peygamberimizi daha iyi anlamak ve daha iyi anlatmaktır. Türkiye genelinde korana virüs nedeni ile kısıtlanan etkinikler nedeni ile “Mevlid-i Nebi Haftası” düzenlenen çeşitçili program ve ziyaretlerle sevgili peygamberimiz anlatılmaya çalışılmaktadır. Bu bağlamda ilimizde de güzel programlar tertip edildi. Haftamızı kutlamak amacıyla ziyaretler gerçekleştiriyoruz." dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku