Güncel

Mevlid-i Nebi Haftası’nda Vali Akın'a ziyaret

Mevlid-i Nebi Haftası’nda Vali Akın'a ziyaret

Okunma: 139

26 Ekim 2020 16:25
-A

+A

     Mevlid-i Nebi haftası 26 Ekim Pazartesi itibari ile başladı.
     Bu yıl "Peygamberimiz ve Çocuk" temasıyla düzenlenen "2020 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası" çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.
      Etkinlikler kapsamında Vali Akın, âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamberimizin doğumunun sene-i devriyesinde kutlanan Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle İl Müftüsü Mehmet Yaman ve beraberindekileri makamında kabul etti. Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman ve beraberindeki heyet, Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ı ziyaret etti.
Kırşehirli vatandaşların ve tüm İslam aleminin Mevlid-i Nebi haftasını kutlayan Vali Akın, nazik ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
      Ziyarette yaptığı konuşmada, Peygamber Efendimizin doğum yıldönümü olan Mevlid-i Nebi Haftasının ülkemize ve tüm İslam alemine huzur getirmesini temenni eden Vali İbrahim Akın, “Peygamber Efendimiz'in doğduğu, alemleri ve dünyamızı şereflendirdiği günün içinde yer aldığı Mevlid-i Nebi Haftası’nda Peygamberimizi daha iyi anlamaya, daha iyi anlatmaya ve yaşantısını kendimize örnek almaya çalışmalıyız.” dedi.
       Ziyaret, İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın bu yıl “Peygamberimiz ve Çocuk” temasıyla kutlanacak olan Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri ile ilgili Vali Akın'a bilgiler vermesiyle sona erdi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku