Güncel

MHP KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DOÇ.DR. ONUR KÖKSAL ; BENİM EN BÜYÜK HEDEFİM KIRŞEHİR’İ BİR MARKA ŞEHİR HALİNE GETİRMEK”

MHP KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DOÇ.DR. ONUR KÖKSAL ; BENİM EN BÜYÜK HEDEFİM KIRŞEHİR’İ BİR MARKA ŞEHİR HALİNE GETİRMEK”

16 Mart 2019 07:48
-A

+A


MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Onur Köksal Ahi Çarşısı esnafları ile kahvaltıda buluştu. Katıldığı kahvaltıda büyük ilgi ile karşılanan Doç.Dr. Onur Köksal esnaflar ile birlikte Kırşehir’in geleceği için 20 bin istihzam 40 projesini tanıttı. Projeleri ile tüm dikkatleri üzerine çeken ve gönüllerde taht kuran Köksal yaptığı açıklamada ;”31Mart seçimlere az bir süre kaldı ve Kırşehir için yaptığımız çalışmalarda çalışmalar da şunu gördük, biz gerek ekonomi olarak gerek sosyal olarak maalesef Kırşehir’in çok geri noktalarda olduğunu öğrendik ve bunların analizleri ile ortaya koyduk o yüzden yapacağımız Kırşehir’deki bütün çalışmaları istihzamı göz önünde tutmak zorundayız. Kırşehir’in en büyük problemi işsizlik problemi Kırşehir bu işsizlikten kan ağlıyor çok ciddi bir sıkıntı halinde.
Biz bu yola çıkmadan Kırşehir’in 20 yıl geçmişine baktık ve yaklaşık 80 yakın Doç. Ve Profesörlerden oluşan danışman arkadaşlarımızla Kırşehir üzerine çalışmalar yaptık ve çalışmalarımız sonucunda Kırşehir’den bir Sütaş, lastik fabrikası, cant fabrikası ,radyatör fabrikası bunlar geldi ve geri Kırşehir’den gitti. Şimdi ben kendim belediye başkanı olmuş olsa idim örneğin gel  senin yerine 49 yıllığına ücretsiz veriyorum, senin alt yapını ,asfaltını ben yapacağım ama yeter ki istihzamı Kırşehir’den sağla denilmiş olsa idi bugün Sütaş da 4 bin kişi çalıyor olacaktı. Şimdi lastik fabrikasında 3bin 200kişi çalışıyor, cant fabrikasında bin yüz kişi çalışıyor ,cam fabrikasında 900 kişi çalışıyor bunları topladığımızda neden baksan 10 bin kişi çalışıyor olacaktı. Kırşehir’de istihzam edilmiş olur ve Kırşehir için işsizlik sorunu ortadan kalkmış olurdu. Kırşehir’in sütü var Sütaş alıyor ve bunu bize Sütaş diye geri bize satıyor, etimiz var markamız yok Kırşehir’in markalaşmaya ihtiyacı var  ve benim en büyük hedefim ve idealim Kırşehir’i markalar noktasına bir marka şehir haline getirmek” dedi.
ET İŞLEME TESİSİ
Kırşehir’imiz besicilik yönünden oldukça zengin bir alan ve bu alan yatırımlarla desteklenecek. Ürünlerin çeşitliliği ve pazarlama alanında markalaşma yoluna gidilecek. Çiftçilerimizin üretim hizmetlerini daha sağlıklı yapmaları sağlanacak. Bölgemizde et işleme tesisi kurularak hayvancılığa da profesyonel yaklaşımlar yapılacak. Kurulan tesis ile katma değeri yüksek markalaşmaya yönelik ürünler üretilecek. Diğer projelerimiz gibi Kırşehir halkına iş, aş ve nitelikli eleman yetiştirilmesi konusunda öncü olacaktır.
ET VE SÜT ÜRÜNLERİ KORUMA VE İŞLEME TESİSİ
Bölgemizde hayvancılığın gelişimi ve desteklemesi sağlanacak tesisler kurulacak. Hayvancılığın süt kısmındaki değerleri kullanılacak. Kurulacak tesisle AHİBABA markası adı altında kurumsal bir yapı sağlanacak .Bu marka değeri yükseltilerek iç ve dış pazarda üretim ve satış sağlanacak. Diğer projelerimiz gibi Kırşehir halkına iş, aş ve nitelikli eleman yetiştirilmesi konusunda öncü olacaktır.
TARIM ÜRÜNLERİ İŞLEME VE PAKETLEME TESİSİ
Çiftçimizin ürettiği ürünlerin paketlenerek saklanması sağlanacak. Üretilen ürünlerin paketlenerek pazarlanması sağlanacak. Ürünlerin düzenli paketlenmesi sağlanarak ürünlerin daha uygun şartlarda transfer edilmesi sağlanacak. Üreticinin emeğinin son planlamada daha düzenli bir şekilde hazır hale gelmesi sağlanacak. Üreticinin ürünü değer kazanacak. Diğer projelerimiz gibi Kırşehir halkına iş, aş ve nitelikli eleman yetiştirilmesi konusunda öncü olacaktır ve çiftçimizin üreticimizin yanında olacağız. TARIM ÜRÜNLERİ SOĞUK HAVA DEPOSU
Tarımsal üretimin mevsimlik oluşu nedeni ile çiftçimizin üreticimizin ürünlerini sağlıklı koşullarda saklamasını sağlayacağız. Çeşitli ürünler için bütün bir yıl boyunca talebin olması depoculuğu önemli kılacaktır. Tesisleşmek nitelik ve nicelik yönünden üründeki kayıpları azaltacak çiftçiye üreticiye destek olacaktır. Tüketiciye her mevsimde değişken olmayan fiyat ve ürün sunulmasını sağlayacaktır. Diğer projelerimiz gibi Kırşehir halkına iş, aş ve nitelikli eleman yetiştirilmesi konusunda öncü olacaktır ve çiftçimizin üreticimizin yanında olacağız.
 TARIM ÜRÜNLERİ BORSASI
Kanunlar nezdinde borsanın kurulumu sağlanacak
Çiftçimizin Üreticimizin ürününün değerlendirilmesi sağlanacak
Borsa ile çiftçimiz üreticimiz değerinde ürün ekip değerinde üretim yapacak
Kırşehirimizin çiftçi ve üreticimizin hangi üründen nasıl faydalanacağı sağlanacak

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku