Güncel

MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç.Dr Onur Köksal ; “TOPLUMUN HER KESİMİNDE YER ALAN BAŞARI GÖSTEREN KADINLARIMIZI TAKDİR EDİYORUM”

MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç.Dr Onur Köksal ; “TOPLUMUN HER KESİMİNDE YER ALAN BAŞARI GÖSTEREN KADINLARIMIZI TAKDİR EDİYORUM”

8 Mart 2019 07:10
-A

+A

 

Dünya kadınlar günü nedeni ile açıklamada bulunan MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç.Dr Onur Köksal ;Toplumsal yaşamın her kademesinde ve her zaman önemli roller üstlenen kadınlarımız, üstün fedakârlık duygusu içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkenin her açıdan kalkınmasında büyük bir payın sahibi olmuşlardır. Toplumun her kesiminde yer alan başarı gösteren kadınlarımızı takdir ediyorum” dedi.Günümüz dünyasında pek çok ülkede kadına hak ettiği değer verilmezken, Eski Türk Toplumu’nda, ailenin temeli, bereket kaynağı olarak görülmüş, erkeğin yoldaşı ve çocukların anası olmak gibi önemli bir vazife üstlenmiştir. Cumhuriyetin kurulması ile birlikte Türk kadınına ilk olarak seçme ve seçilme hakkı verilmiş, devletimiz zamanla kadın erkek eşitliğini sağlamaya yönelik çeşitli yasal düzenlemelerde bulunarak kadının sosyal ve iktisadi hayattaki konumu güçlendirilmiştir.
   Doç.Dr. Onur Köksal; Ülke olarak amacımız kadınlarımızın ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel alanlarda daha çok yer alarak, saygın bir konuma gelmesini sağlamaktır. Bu yüzden özellikle kızlarımızın geleceğin başarılı, çalışkan, özgüvenli, meslek sahibi bir birey olarak sosyal hayatta yer alabilmesi için gerekli hassasiyet ve çabayı gösteriyoruz. Bu duygularla, yaşamın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, bizi büyüten, yetiştiren, eğiten, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşaması, her alanda daha çok iş ve emek üretmesi dileğiyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku