Güncel

Milletvekili KENDİRLİ'den, 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ mesajı

Milletvekili KENDİRLİ'den, 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ mesajı

Okunma: 759

3 Aralık 2020 16:21
-A

+A

         AK Parti Kırşehir Milletvekili Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Mustafa KENDİRLİ, 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ dolayısı ile bir mesaj yayımladı. AK Parti Kırşehir Milletvekili Başkan Kendirli yayımlamış olduğu mesajında şunları kaydetti:
"3 Aralık,Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının ‘tam ve diğer insanlarla eşit ölçüde’ sağlanması amacıyla ‘Uluslararası EngellilerGünü’ olarak kabul etmiştir. Engellilerin sosyal ve ekonomik hayata katılımı gelişmiş toplumların en önemli göstergelerinden birisidir.Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan engellilerimizin toplumla bütünleşmelerinin ve hayatın her alanında aktif rol üstlenmelerinin sağlanması, onlara sunulan hizmetlerin erişilebilir olması temel bir insan hakkıdır.  Bu nedenle engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır. Engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur.
        AK Parti iktidarları olarak bizler, engellilerimizin sorunlarına ilişkin her zaman  “yardım” değil, “hak” temelli bir anlayışı benimsedik. Engeli olan vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, engelli kardeşlerimizin toplumla bütünleşmelerini, işgücüne katılmalarını, huzur ve refahlarının artmasını sağlamak için özveriyle çalışmakla beraber, iktidara geldiğimiz ilk günden bu yana engellilere "pozitif ayrımcılık" ilkesiyle yaklaştık.
        Özellikle 2005 yılında çıkardığımız Engelliler Kanunu bu alanda çığır açmıştır. Bu kanunla eğitimden bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar engellileri ilgilendiren pek çok iyileştirme gerçekleştirdik.
AK Parti olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, milletimizden aldığımız güç ile milletimizin ihtiyaç duyduğu bu alanlarda çalışmalarımıza devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı arttırmasını temenni ediyor, tüm engelli kardeşlerimize mutlu, huzurlu bir hayat diliyorum. Saygılarımla."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku