Güncel

Milletvekili Turan'dan, Etaş Afyon Tavukçuluk firmasına ziyaret

Milletvekili Turan'dan, Etaş Afyon Tavukçuluk firmasına ziyaret

Okunma: 227

30 Eylül 2020 15:52
-A

+A

          Ankara AK Parti Milletvekili Hacı Turan'ın Kırşehir ziyaretleri devam ediyor. Milletvekili Hacı Turan Mucur ilçesini ziyaret etti. Mucur'da faaliyet gösteren Etaş Afyon Tavukçuluk firmasını ziyaret eden Ankara AK Parti Milletvekili Hacı Turan firma sahibi  İbrahim Afyon'dan bilgiler aldı. Milletvekili Hacı Turan'a ziyaretinde Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz'da eşlik etti. Tesisi gezen Milletvekili Turan yumurta üretim yerlerini inceledi.
          Ankara AK Parti Milletvekili Hacı Turan; "Kırşehir Mucur’da faaliyet gösteren Türkiye Yumurtacılar Birlik Başkanı Sn. İbrahim Afyon’a ait Etaş Afyon Tavukçuluk firmasını Mucur Belediye Başkanımız Atılgan Yılmaz ile birlikte ziyaret ettik. Günlük 600.000 yumurta işleme kapasitesi ile hem yurt içi hem de yurtdışı piyasasına hitaben etmekte olan firma sahiplerinden bilgi aldık." dedi.
          Günlük 600.000 yumurta işleme kapasitesi ile hem yurt içi hem de yurtdışı piyasasına hitap eden Firma büyüyen ve gelişen tesisi ile üretimine devam ediyor.
Et Ve Et Ürünleri Meslek grubunda, Mucur ilçesinde Kümes hayvanlarının yetiştirilmesi (tavuk, hindi, ördek, kaz ve beç tavuğu vb.) konularında hizmet veren Etaş Afyon Tavukçuluk firması yumurta üretiminde, güvenli gıda üretimi ve kapasite artırımına yönelik yatırımlar ile pazardaki etkinliğini artırarak hizmet vermeye devam ediyor.
          Mucur’a dört kilometre uzaklıkta olan Mucur-Kırşehir yolu üzerindeki Etaş Afyon Yumurta Üretim Tesisleri gün geçtikçe güçlenmekte ve halkın yumurta ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Tesisin yapımına 1997 yılında başlanılmış ve tesis kapasitesini arttırak üretimine devam etmiştir. Merkezi Kayseri’de olan Etaş Afyon’un sahiplerinden Mustafa ve İbrahim kardeşler 2003 yılında buranın mülkiyetini satın alıp işletmeye başlamışlardır.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku