Güncel

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan BİLSEM açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan BİLSEM açıklaması!

Okunma: 130

7 Kasım 2020 16:54
-A

+A

       İlimizde Korana virüs nedeni eğitime ara verilmesinin ardından, okullar tekrar eğitime başladı. İlimizde Korona virüsü sebebiyle okullarına gidemeyen ve eğitimlerine online olarak evden devam eden öğrenciler, okulların yeniden açılmasının ardından dönüşümlü olarak eğitimlerine devam ediyor. Eğitime ara verilen Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi ve İlçelerde faaliyet gösteren BİLSEM merkezinde yüz yüze eğitimler başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığından yapıla açıklamaya göre 9 Kasım'dan itibaren BİLSEM'e kayıtlı öğrencilerden, ilkokulların 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıfları, ortaokulların 5 ve 8'inci sınıfları, ortaöğretim kurumlarının 9'uncu sınıf öncesi hazırlık sınıfları ile 9 ve 12'nci sınıflarında öğrenimlerini sürdürenler, haftada en fazla 2 gün ve günde 6 saati geçmeyecek şekilde BİLSEM'lerde yüz yüze eğitimlerine başlayacak.
DERS SAATLERİ BELLİ OLDU
      İl veya ilçe hıfzıssıhha kurulu kararıyla açılan okullarda tüm sınıflar seviyesinde eğitimlerini sürdüren BİLSEM'e kayıtlı öğrenciler de yüz yüze eğitimlerine haftada en fazla 2 gün ve günde 6 saati geçmeyecek şekilde devam edebilecek. Yüz yüze eğitimlerde bir ders/etkinlik 30 dakika, teneffüsler 10'ar dakika olacak.Uzaktan eğitimlerde de bir ders süresi 30 dakika olarak planlanacak, öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla desteklenmelerine yönelik tedbirler BİLSEM müdürlüklerince alınacak.
BİLSEM'e gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak, dersliklerde oturma planı, fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenip bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı buna göre belirlenecek.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku