Güncel

Moda şal desenli kıyafetler

Moda şal desenli kıyafetler

10 Temmuz 2018 07:41
-A

+A

 

Hasko giyim sahibi Hasan Düzgün, bu sene şal desenli tişörtlerin ve çıtır desenli gömleklerin moda olduğunu ifade etti.
ByHasko giyim sahibi Hasan Düzgün, bu sene şal desenli tişörtlerin ve çıtır desenli gömleklerin moda olduğunu ifade ederek, "Son zamanlarda fiyatlardan çok kalite ön planda. Karışık desenli kıyafetler de bu senenin en çok tercih edilenleri arasında" dedi.
Havaların ısınmasıyla birlikte hazır giyimde yazlık ürünler tezgahlarda yerini aldı.
Geçen senenin modası olan kamuflaj desen giysilerin bu sene pek tercih edilmediğini ifade eden Hasko giyim sahibi Hasan Düzgün, "Bu sene şal desenli tişörtler ve çıtır desenli gömleklere rağbet arttı. Tüketici artık eskisi gibi değil, bilinçlendi. Tüketicinin ilk tercihi her zaman pamuk olmaya başladı. Bu bizler için çok iyi. Son zamanlarda fiyatlardan çok kalite ön planda. Karışık desenli kıyafetlerde bu senenin en çok tercih edilenleri arasında” dedi.
Hazırlıklar bayrama
24 Haziran seçimlerinden dolayı işlerin az da olsa düştüğünü sözlerine ekleyen Düzgün, "Seçimden sonra tekrar işlerin açılacağını düşünüyoruz. Çeşitlerimizi artırarak, son trend ürünlerle müşterilerimize hizmet etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.
Düzgün, fiyatların geçen seneye göre çok değişmediğini belirterek, her keseye uygun ürünlerin mağazalarında yer aldığını kaydetti.
Erkek giyimdeki ana özellikleri açısndan bilgi aktaran Düzgün erkeklerin de giyime ağırlık verdiğini dile getirerek bazı püf noktalara değindi.
İşte bana göre düzgün bir dış görünüm için nelere dikkat etmek gerek:
Kıyafetlerin her zaman temiz ve ütülü olmasına,
Kıyafetlerin vücuda tam oturmasına; yani ne bol ne de dar olmasına (Kriterleri ayrıca anlatacağım),
Kıyafetlerin vücut yapısına uygun olmasına (Varsa vücut kusurlarımızı kapatmalı, olduğumuzdan daha kısa boylu, kilolu, vb göstermemeli),
Kıyafetlerin, içinde bulunulan ortama uygun olmasına (Örneğin, resmi bir toplantıya denim (kot) pantolonla (*) gidilmemeli),
Kıyafetler arasında renk uyumu olmalı (Kişisel zevklerden değil genel olarak kabul edilen renk uyumu ilkelerinden bahsediyorum),
Kıyafetlerin abartılı ve dikkat çekme amaçlı olmamasına,
Kıyafetlerin “bilmemneymiş gibi”, “bilmemne görünümlü” olmamasına (Örneğin, kumaş pantolonmuş gibi görünen kanvas pantolon, kösele görünümlü lastik ayakkabı, vb),
Ayakkabılar bence erkek giyiminin en önemli parçası; her zaman temiz ve yeni görünümlü olmasına,
Dış görünüş ele alındığında kişisel hijyeni atlamamak gerek; her zaman temiz olmaya, temiz görünmeye ve temiz kokmaya…
Erkek Giyiminde Sık Yapılan Yanlışlar
Bol takım elbise: Bol Takım ElbiseTakım elbise seçiminde, olması gerekenden neredeyse 2-3 beden büyük kıyafetler tercih ediliyor. Çuval gibi duran takım elbiseler, bu işin doğrusu olarak algılanmaya başlanmış. Ceketin etek boyu, kol boyu, pantolonun paça boyu olması gerekenden 5-10 santim daha uzun. Pantolonlar da genelde oldukça bol tercih ediliyor (Çok kilolu değilseniz, pilili pantolonlara dönüp bakmayın bile). Yukarılarda şalvara yakın bolluk, paçalarda oldukça daralıyor; gereğinden uzun paça boyu sayesinde akordeon görünümü kaçınılmaz oluyor.
Uzun paça: Uzun paçaYukarıda yazdığım durum öyle yaygın ki, tekrar vurgulamak istedim.
Bol gömlek: Gömlekler de genellikle 1-2 beden büyük tercih ediliyor. Omuz dikişleri omuz hizasının altına düşüyor, haliyle gömlek manşetleri avuç içine kadar giriyor. Beden olarak da büyük olduğu için pantolondan işkembe gibi taşıyor. Bol takım elbise: Bol Takım ElbiseTakım elbise seçiminde, olması gerekenden neredeyse 2-3 beden büyük kıyafetler tercih ediliyor. Çuval gibi duran takım elbiseler, bu işin doğrusu olarak algılanmaya başlanmış. Ceketin etek boyu, kol boyu, pantolonun paça boyu olması gerekenden 5-10 santim daha uzun. Pantolonlar da genelde oldukça bol tercih ediliyor (Çok kilolu değilseniz, pilili pantolonlara dönüp bakmayın bile). Yukarılarda şalvara yakın bolluk, paçalarda oldukça daralıyor; gereğinden uzun paça boyu sayesinde akordeon görünümü kaçınılmaz oluyor.
Uzun paça: Uzun paçaYukarıda yazdığım durum öyle yaygın ki, tekrar vurgulamak istedim.
Bol gömlek: Gömlekler de genellikle 1-2 beden büyük tercih ediliyor. Omuz dikişleri omuz hizasının altına düşüyor, haliyle gömlek manşetleri avuç içine kadar giriyor. Beden olarak da büyük olduğu için pantolondan işkembe gibi taşıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku