Sıcak Haber
 TEŞEKKÜRLER...

TEŞEKKÜRLER...

Güncel

MUCİZEVİ BİTKİ ARONYA KIRŞEHİR'DE HASAT EDİLDİ

MUCİZEVİ BİTKİ ARONYA KIRŞEHİR'DE HASAT EDİLDİ

Okunma: 147

13 Eylül 2021 16:22
-A

+A

​            Türkiye'de çok az bir ekiliş alanına sahip olan ve Kırşehir'de sadece Çiçekdağı ilçesinde ekilen Aronya bitkisi bugün hasat edildi. Hasata Çiçekdağı Kaymakamı Rabia Naçar, İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen, İl Müdür Yardımcısı Cengiz Karabulak, Çiçekdağı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ragıp Dağ ve üreticilerimiz katıldı.
 

Hasatta konuşan İl Müdürü Duran Seçen "Alternatif bir ürün olan Aronyanın ilimizde ekilmesi bizler için son derece önemli . Üreticilerimizin birim alandan daha fazla gelir getiren ürünlere yönelmelerini ve bu sayede diğer çiftçilerimize örnek olmalarını İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak destekliyoruz. Bugün de burada olarak çiftçimize desteğimizi göstermek istedik. Hasadımızın çiftçimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum "dedi.

            Hasat yapan çiftçi konuşmasında " Yaklaşık üç sene önce 16 dönüm arazide başladığımız bu iş bugün meyvesini verdi. İlk defa hasadını yapıyoruz . Yaklaşık 2.5 ton ürün bekliyoruz . Bizlere desteğini esirgemeyen Kaymakamımıza ve İl ve İlçe Müdürlüğü çalışanlarına sonsuz teşekkür ediyoruz" dedi.


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku