Genel

MUCUR 'da AHİ ÇOCUK ORMANI KURULUYOR

MUCUR 'da AHİ ÇOCUK ORMANI KURULUYOR

Okunma: 402

6 Mart 2021 15:13
-A

+A

Mucur’a yeni kazandırılacak ağaçlandırma alanında fizibilite çalışması yapıldı.

Kaymakam Faruk Erdem, Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz ve Kırşehir Orman İşletme Müdürü Reşat Karaca Hamidiye Mezarlığının yanında bulunan alanda ağaçlandırılma yapılması planlanan bölgede incelemelerde bulundu. Buna göre pazartesi gününden itibaren iş makinesi ile alan düzenlemesi yapılıp toprak getirilerek traktörle alanın ağaç ekimine hazır hale getirilmesi çalışmaları başlayacak.
Kaymakam Erdem; “ilçe merkezinde vatandaşların zaman zaman hafriyat döktüğü, bu sebeple kötü bir görünüme sahip olan Hamidiye Mezarlığının hemen yanındaki yaklaşık 45 dönümlük alanda bir orman oluşturacağız. Mucur’da okuyan ilkokul öğrencilerimizle hepsinin birer tane ağacı olmak koşuluyla bu ay orman haftasında ağaç dikeceğiz.
Binlerce fidanı toprakla buluşturacağımız bu alana ‘Ahi Çocuk Ormanı’ adını vereceğiz. Önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyuracağımız Ahi Çocuk Projesinin bir parçası olan bu çalışma ile geleceğimiz olan çocuklara doğa sevgisi ve sorumluluk yüklemeyi hedefliyoruz.
Ayrıca şehrin içinde olan bu bölgeden ileride mesire alanı olarak da vatandaşlarımız faydalanabilecek.
Kaymakam Erdem, Mucur Belediyesine ve Orman İşletme Müdürlüğüne proje ortaklığı için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku