Genel

Mucur'da Esnaf Ziyaretleri Yapıldı

Mucur'da Esnaf Ziyaretleri Yapıldı

Okunma: 380

25 Mart 2021 15:46
-A

+A

Mucur Kaymakamı Faruk Erdem, ilçe de koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirleri denetleyerek maske, mesafe ve temizlik konusunda esnaflarımızdan ve vatandaşlarımızdan daha dikkatli olmalarını istedi.

Esnaflara yapılan ziyaret sırasında İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Emniyet Müdürü de hazır bulundu. Son dönemlerde vaka sayılarında artış eğilimi olduğunu belirten Kaymakam Erdem, topyekün bir duyarlılıkla Mucur olarak süreci kazasız atlatmak istediklerini söyledi.
Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklar ile iş yerlerinde denetimler gerçekleştiren Kaymakam Aktan, koronavirüs tedbirlerine uymaları konusunda Şarkışlalılara hatırlatmalarda bulundu.
Koronavirüsle mücadelenin ilk günkü ciddiyetiyle devam ettiğini ifade eden Kaymakam Faruk Erdem, koronavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla salgının göründüğü ilk andan itibaren birçok tedbir kararının alınarak uygulamaya konulduğunu aktardı.
 Geçen zaman içerisinde ilçe verilerine bakıldığında vaka artışlarının halen devam ettiğini belirten Kaymakam Erdem , “Tek bir kişinin tedbirsizliğinin salgının yayılım hızına büyük etkiler edebileceği asla unutulmamalıdır. O yüzden tüm hemşehrilerimden temizlik, maske ve mesafe kuralları başta olmak üzere alınan tüm tedbir kararlarına titizlikle riayet etmelerini önemle istirham ediyorum. Bu mücadelemizi ancak tedbirlerle uymaktaki ısrarımızla kazanabiliriz.” dedi.
Koranavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla ilçedeki denetim faaliyetlerinin kararlılıkla devam ettirileceğini söyleyen Kaymakam Erdem , “Alınan tedbirlere uyulması konusunda ilgili birimlerimiz ilçemizin her bir noktasında denetimlerini sürdürecek. Hemşehrilerimizin gayreti ve dikkati sayesinde bu zor süreçleri aşarak eski sağlıklı günlerimize yeniden kavuşacağımızı inanıyorum. Yetkililerin sesine kulak vererek kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku