Güncel

Mucur Hacı Derviş Rasim Ünsal İlkokulu'ndan anlamlı proje...

Mucur Hacı Derviş Rasim Ünsal İlkokulu'ndan anlamlı proje...

Okunma: 690

13 Ocak 2021 17:14
-A

+A

        Mucur Hacı Derviş Rasim Ünsal İlkokulu'nda, Nazire ÇİÇEK'in kuruculuğunu yaptığı ve Nurdan Taşdemir öğretmenimizin de ortak olduğu TEMASSIZ ÇOCUKLAR SAĞLIKLI OYUNLAR/NON CONTACT CHILDREN HEALTHY GAMES adlı e Twinning projesi uygulanmaya başladı. 
        2020 - 2021 Eğitim Öğretim yılında okulun 4. sınıflarında uygulanacak olan projeye  Türkiye'den  7 okul (Kırşehir,Nevşehir, İzmir, Sakarya, Hatay,Gaziantep ve Şırnak) ve İtalyadan 1, İspanya'dan 1, Romanya'dan 3 olmak üzere 12 okuldan 15 öğretmen ve 115 öğrenci katılmaktadır.
        Covid 19 pandemi sürecinde kabul gören proje hem yüz yüze eğitim hem de uzaktan eğitim için uygulanabilecek şekilde planlanmıştır. Öğrenciler proje sayesinde her ay müfredata entegre edilmiş oyunlar oynayarak hem öğreniyor hem de pandeminin  olumsuz etkilerinden uzaklaşmış oluyorlar. Çeşitli Web 2.0 araçları ile de müfredatla ilgili kendi oyunlarını oluşturup arkadaşları ile paylaşarak dijital okur yazarlıklarını geliştiriyorlar.  Projenin "Bizim Oyunumuz" adlı etkinliği ile de öğrencilerin her ay kendi oyunlarını tasarlamaları sağlanarak da yaratıcılık ve liderlik özellikleri açığa çıkarılıyor.
Proje sayesinde çocuğun dünyası olan oyunla, öğrencilerin pandemi sürecini en az olumsuzlukla atlatması, uzaktan eğitime en iyi şekilde uyum sağlaması, okul ortamında ve yaşamlarında "maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyen" kurallarını içselletirmeleri, dijital okur yazarlıklarını geliştirmeleri, öğrencilerin derslere aktif katılımı, öğrencilerimizin kendi oyunlarını üreten, kurallara uyan, değer sahibi, sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri beklenmektedir.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku