Güncel

Mucur'un su problemi çözüme kavuştu...

Mucur'un su problemi çözüme kavuştu...

Okunma: 881

7 Aralık 2020 16:38
-A

+A

     Su kaynaklarının kurumaya yüz tuttuğu  ülkemizde, yağışların azlığı da insanları tedirgin etti. İlçemiz Mucur'da su kaynağı sıkıntısı yaşanıyordu. Kurumaya yüz tutan Seyfe Gölü'nden Mucur ilçesi için temiz su kaynağı oluşturularak kullanılıyordu. Bu durum ilçe için su kaynağı arayışı içerisine girilmesi durumunu gerektirdi ve Mucur ilçesi için bu arayış sonuç verdi. Mucur'un yıllardır arayış içerisinde olduğu içme suyu sorunu çözüldü ve kaynak bulundu. Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz'ın çalışmaları sonuç verdi ve su sorunu çözüme kavuştu.
      Mucur Belediye Başkanı Atılgan YILMAZ, müjdeyi verdi ve konu hakkında şu açıklamalarda bulundu; "Mucurumuzun yıllardır kanayan yarası olan su problemini hamd olsun çözdük. İçme suyu kuyumuz ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun.  İlçemizde dağı taşı aşarak halkımıza su götürmek için gece gündüz çalıştık çabaladık. Geçtiğimiz aylarda başladığımız sondaj çalışmasının sonunda kuyumuzdan imkansızı başarıp Mucurumuzun 40 yıllık su problemini çözdük. Gelecek 40 yıl için geçici değil kalıcı projeler üretmeye devam edeceğiz. Bu yatırımımız Mucurlu hemşerilerime ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun. Gece gündüz demeden Mucuru suya kavuşturmak için dağda taşta görev yapan çalışanlarına teşekkür ediyorum.
        Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a,  Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'ye, Kırşehir Valimiz Sayın İbrahim Akın'a, DSİ Genel Müdür V. Kaya YILDIZ'a, DSİ Kayseri Bölge Müdürü Okan Bal'a, Ankara Milletvekilimiz Hacı Turan'a, Kırşehir Milletvekilimiz Mustafa Kendirliye, ilçe Kaymakamımız Faruk Erdem'e ve emeği geçen herkese ilçemiz adına teşekkür ediyorum."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku