Güncel

MUCURLULAR ANITKABİR’E ÇIKTI

MUCURLULAR ANITKABİR’E ÇIKTI

25 Aralık 2018 07:01
-A

+A


Atatürk’ün Mucur’a gelişinin 99’uncu yıldönümü nedeniyle Başkent’teki Mucurlular Anıtkabir’i ziyaret etti. Mustafa Kemal Atatürk'ün Mucur'a gelişinin 99 Yıl Dönümü’nde Mucur'lular Derneği önderliğinde bir araya gelen Mucurlular Derneği Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundular. Anıtkabir’deki ziyarete Mucurlular Derneği Başkanı İzzet Güner ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda Mucurlu katıldı.
 ÇOCUKLARDA GÖRDÜĞÜM ZEKAYI BAŞKA BİR YERDE GÖRMEDİM
Büyük Önder Atatürk’ün Mucur’a gelişinin 99. Yıldönümü Anıtkabirde çok sayıda Mucurluların katılımıyla kutlandı. Büyük Önder Mutafa Kemal Atatürk’ün Heyeti Temsiliye sıfatı ile 22 Aralık 1919’da Mucur’da kendisini karşılamaya gelen Mucurlu çocuklara, “Bu küçük kasabada gördüğüm hürmeti, çocuklarda gördüğüm zekâyı ve pırıltıyı hiçbir yerde görmedim” demesi hala hafızlarda çıkmayarak her yerde dile getiriliyor olması Mucurlular için gurur kaynağı olmaya devam ediyor.
TÜRK YURDU İLELEBET TÜRK KALACAKTIR
Mucurlular Derneği Başkanı İzzet Güner ve yönetimi Ata’ya ziyarette anı defterine şunları yazdı, “Aziz Atam çok sevdiğin Mucurlular huzurunuzda, övgüyle bahsettiğin o çocuklar açtığın yoldan hiç sapmadı sapmayacak. Ülkenin zor şartlarında gözlerindeki umudu görmek için Hükümet Meydanı önünde toplanan ve sizi coşkuyla karşılayan Mucurlular’ın sergilediği Cumhuriyet yolundaki iradenin hiç değişmediğini, İnkılaplarının sonsuza dek bağlı kalacağımızı bildirmek için huzurundayız. Atam mücadelenin sonunda bıraktığınız cennet vatana sahip çıkacağız. Sizin ve silah arkadaşlarınızın ruhu şad olsun, Allah hepinizden razı olsun. Türk yurdu ilelebet Türk kalacaktır. “Ne mutlu Türk’üm diyene” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku