Güncel

Muharip Gazilerimizden Karacabey, madalyasını İl Müdürü Baykara'dan aldı

Muharip Gazilerimizden Karacabey, madalyasını İl Müdürü Baykara'dan aldı

24 Haziran 2019 07:19
-A

+A

Kırşehir'de Kıbrıs Barış Harekatı Milli Mücadele Madalyaları Tevcih Töreni düzenlendi. Törende, Kıbrıs Barış Harekatına katılan 36 gaziye madalyaları verildiAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen törene Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Ferhat Kuran, Kırşehir Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak, şehit ve gazi dernekleri başkanları, gaziler ve aileleri katılımı ile gerçekleşti.

Mazereti gereği 13 Haziran günü düzenlenen programa katılamayan Kıbrıs Millî Mücadele madalyası muharip gazilerimizden Vahit Karacabey'e madalyası Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara tarafından takdim edildi. Kıbrıs Millî Mücadele madalyası muharip gazilerimizden Vahit Karacabey ve ailesinin katılım sağladığı ziyarette madalyasını alan gazimiz İl Müdürü Baykaraya teşekkür etti.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Baykara, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: " İl Müdürü Sayın Ramazan Baykara ;“Kıbrıs Barış Harekâtında bayrağı uğruna bu vatan için can vermiş şehadet rütbesine ulaşmış şehitlerimize rahmet, gazilik onuruna ulaşmış bütün gazilerimize Rabbimizden uzun ve hayırlı bir ömür diliyoruz. Bu vatan size minnettardır. Bu madalyalar sizin onurunuz, şerefinizdir. Göğsünüzde gururla taşıyacağınızdan asla şüphem yoktur” dedi. Mazereti nedeniyle 13 Haziran günü yapılan büyük salon programına katılamayan gazimize ailesiyle huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Vatan size minnettardır."
 İl Müdürü Ramazan Baykara’nın Gazimize Milli Mücadele Madalyasını vermesi ile sona erdi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku