Güncel

Muhtarlarla bir araya gelindi...

Muhtarlarla bir araya gelindi...

Okunma: 377

14 Ağustos 2020 16:05
-A

+A

       Sağlık Bakanlığınca, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele sürecinde alınacak tedbirler doğrultusunda, nikah ve düğün salonlarına maske takılarak girilmesi, tören ve kutlamalar sürecinde de takılması, oyun, dans, halay ve fotoğraf çekimi gibi yakın temas gerektiren durumlardan da uzak durulması gerektiği belirtilmişti. Bu kapsamda denetimler sıklaştırıldı. Vatandaşlardan kurallara uyulması istenirken, düğün sahipleri gerekli önlemleri almaları konusunda uyarılıyor.
       Kaman Kaymakamlığı yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında düğünlere yönelik tedbirler hususunda toplantı düzenledi.
       Kaman Kaymakamı Şükrü Özcan, kurum amirleri ve muhtarlarla bir araya gelerek toplantı düzenledi.
Pandemi ile mücadele ve düğünlere yönelik tedbirlerin görüşüldüğü toplantı açık havada yapıldı.
Toplantıda bir önceki oturumda ele alınan konulara değinilerek, gelinen nokta ve sonuçlanan işler değerlendirildi. Gündemdeki konuların en hızlı şekilde çözüm yollarının arayışı konuşuldu.
       Toplantıda muhtarlarla istişare eden Kaymakam Özcan, muhtarlardan gerekli bilgileri alarak düğün törenlerinde kurallara uyulmasının gerekliliğini belirtti.
       Toplantıda ayrıca,  orman ve ağaçlık bölgelerin yakınlarında yapılacak olan düğün, nişan vb. törenlerde havai fişek, dilek balonu vb. yanıcı ve yakıcı maddelerin kullanılmaması gerektiği vurgulandı.


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku