Güncel

MÜJDE! MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMA ZORUNLULUĞU 1 YIL SÜRE İLE UZATILDI

MÜJDE! MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMA ZORUNLULUĞU 1 YIL SÜRE İLE UZATILDI

Okunma: 603

5 Eylül 2020 15:42
-A

+A

      Corona Virüs etkisi ile son 6 aydır servis şoförleri kontak kapattı  ve evine ekmek parası dahi götüremediğinden zor bir süreç içerisine girdi. Servis şoförleri 25 bin kredi imkanı sunulduğunda bu sefer servis şoförleri alınan krediyi nasıl öderiz çabasına girmişti. Bir taraftan evine ekmek götürme çabası içerisinde olan diğer taraftan alınan kredilerin ödenmesi gerektiğinden çaresizlik ile karşı karşıya kalınmıştı.
      Devletten bir destek daha Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin yaptığı açıklamada,”25.10.2017 Tarihli ve 30221 sayılı Resmi Gazetede Yayımlanarak yürürlüğe giren Okul Servis Araçları Yönetmeliğinde istenmekte olan, Servis Aracı sürücüleri için istenen(MYK-3) Mesleki Yeterlilik Belgesini alma süresi, 03.09.2020 tarihinde son bulmakta idi, Covid-19 salgını nedeniyle, 16 MART' tan bu yana hiç çalışmayan kontak açmayan Servisçi esnafımızı mağdur etmiştir.
      Araç Kasko ve Sigortalarımız, Muayene Ücretlerimiz, Bandrollerimiz, Belediye Harçlarımız, vergilerimiz, Bağ-Kur, SSK primlerimiz, devam ederken üzerine birde Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu biz servisçi esnafımızı zorlamaktaydı. Yapılan girişimler sonucunda ilgili mesleki yeterlilik belgesini alma zorunluluğu ile birlikte araç koltuk sensoru, üç boyutlu emniyet kemeri ve araç içi kamera kayıt sistemiyle birlikte, 03.09.2020 tarihinden itibaren 1 yıl süre ile uzatılmıştır. Bu erteleme esnafımız tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.
       Bize bu süreçte yardımcı olan başta İçişleri Bakanımız olmak üzere tüm Bakanlarımıza, Daire Başkanlarımıza, Genel Başkanlarımıza ve emeği geçen Oda Başkanlarımıza Servisçi Esnafımız adına teşekkürü borç biliriz”dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku