Güncel

MÜSİAD; UĞRUNDA "YAŞAMAYA" HAZIR OLDUĞUMUZ BİR IDEAL

MÜSİAD; UĞRUNDA "YAŞAMAYA" HAZIR OLDUĞUMUZ BİR IDEAL

Okunma: 712

9 Mayıs 2021 23:19
-A

+A

Kırşehir MÜSİAD Şube Başkanı Ömer Ali Öz, MÜSİAD’ın kuruluşunun 31’inci yılı dolasıyla basın açıklaması yaptı. “Çoğumuz için evimiz, eğitim yuvamız, güvenli limanımız olan ve en olgun haliyle otuz yılı geride bırakan derneğimiz MÜSİAD, adeta bir elmas madeni gibi içinde sakladığı kıymetli değerlerin çıkartılmasını, keşfedilmesini bekliyor” dedi.
Hayırlı, uzun ömürler MÜSİAD
Ömer Ali ÖZ açıklamasında; “9 Mayıs 1990... Ülkemizin şahit olduğu dönüm noktalarından bir gün. Ülkesinin hak ettiği geleceği için fikirlerini, hayallerini, projelerini nasıl ifade edeceği üzerine kafa yoran bir avuç genç idealist ve dertli insanın cesurca çıktıkları yolun başlangıcıdır. Ülkemizin kalkınmasının "yüksek ahlak ve yüksek teknoloji" kavramlarında mündemiç hale gelen ilkeler ekseninde mümkün olduğuna inanan genç girişimcilerin farkındalık yolculuğudur. Yasalar karşısında eşit olsalar da "siyasal aktörler ve elitler karşısında eşit olmayan" genç idealistlerin başlatmış olduğu varlık mücadelesidir. Ateşlenen bu fitil bugün 31 yaşındadır. Varlık mücadelesinden başarıyla çıkan MÜSİAD, bugün yaşadığı tecrübeler ile başka bir gelecek tahayyül ediyor.
"MÜSİAD; kim var denildiğinde ben varım diyenlerin gücü"
Her gün, binlerce üye iş insanı ve milyarlarca yatırım imkanı ile maddi ve manevi katma değerler bu çatı altında bizleri bekliyor. Çoğumuz için evimiz, eğitim yuvamız, güvenli limanımız olan ve en olgun haliyle otuz yılı geride bırakan derneğimiz MÜSİAD, adeta bir elmas madeni gibi içinde sakladığı kıymetli değerlerin çıkartılmasını, keşfedilmesini bekliyor.
Derneğimizi oluşturan üç temel yapı taşına yönelik her bir üye olarak yapmamız gereken ödevlerimiz olduğuna inanıyorum. Bunlar, MOSİAD'ın kurumsal yapısı, her biri birbirinden değerli üyeleri ve son olarak içinde bulunduğumuz toplumdur. Bu üç ana yapı taşına ayrı ayrı değecek gücümüz olduğunu, geçmiş birikimlerimiz bize öğretti. Otuz yıl sonrasını planlayabilen, zamanın en iyi teşkilat yapısına ve hatta siyasi partilerin, onlarca dernek ve vakıfların örnek aldığı bir kurumsal kurguya sahibiz. Bu yapının dişlilerini her zamanki gibi tıkır tıkır işler kılmak ve işler tutmak durumundayız.
Dünya global bir köye dönerken, MÜSİAD üyeleri dünyanın dört bir yanında daha fazla görünmeli, yüksek ahlak ve yüksek teknoloji bayrağını olabildiğince çok yerde dalgalandırmayı başarmalı. MÜSİAD bizleri, basılmadık yer, çalınmadık kapı, gidilmedik coğrafya bırakmayacak bir bakış açısına, cesarete ve güce sahip kıldı. Kim var dendiğinde geçmişte olduğu gibi MÜSİAD olarak toplumun her kesimine ben varım diyerek, ekonomiyi, siyaseti, akademiyi ve toplumu yönlendirecek gücümüzü, sahip olduğumuz bu kıymetli varlık sebebimizi birbirimize, üyelerimize, toplumun her kesimine daha çok hatırlatmalıyız.” Dedi.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku