Güncel

MÜZİK ŞEHRİ KIRŞEHİR, ANADOJU JET MAGAZİN’DE…

MÜZİK ŞEHRİ KIRŞEHİR, ANADOJU JET MAGAZİN’DE…

Okunma: 179

13 Ocak 2020 07:18
-A

+A


Ahiler Kalkınma Ajansı’nın sorumluluk bölgesinde yer alan ve özellikle kültürel değerleriyle dikkat çeken Kırşehir İli Anadoju Jet Magazin ocak sayısında geniş bir şekilde yer buldu.
 Derginin bu ay yayınlanan sayısında; binlerce yıllık tarihi, köklü gelenekleri ve zengin kültürüyle bozkırın ortasında yükselen önemli bir Anadolu şehri olan ve düşünürler, ozanlar yetiştiren Kırşehir’in, son olarak de müzik alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na kabul edilerek ülkemiz adına önemli bir başarıya imza atması öne çıktı. 
 Kırşehir’in müzikle yüzyıllardır süren yolculuğunun yanı sıra Abdallık ve bozlak geleneğinin şehre bıraktığı kültürel mirası da göz önünde bulunduran UNESCO, şehri müzik alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil etti. Ahiler Kalkınma Ajansı, Kırşehir Belediyesi ve ilgili kurum ve kuruluşların ortak çalışmalarıyla yürütülen süreç Ekim ayında başarıyla sonuçlandı. Böylece Kırşehir müzik alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olan ilk şehir oldu.
 Derginin bu sayısında; bu başarının dışında Kırşehir’in Seyfe Gölü, Hirfanlı Barajı, Cacabey Cami, Kalehöyük, Japon Bahçesi gibi tarihi ve doğal zenginlikleri de okurlara aktarıldı.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku