Güncel

NEŞET ERTAŞ KEPEZ'DE YAŞAYACAK

NEŞET ERTAŞ KEPEZ'DE YAŞAYACAK

6 Kasım 2018 07:01
-A

+A

Kepez Belediyesi'nin kasım ayı olağan meclis toplantısında STK'ların hizmetine sunulacak binaya Neşet Ertaş isminin verilmesine, çeşitli mahallelerdeki 8 okul alanının da Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsisi oy birliğiyle onaylandı.
Kepez Belediyesi kasım ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında gerçekleştirildi. Yazılı 16 madde, 3 yazılı ve 1 sözlü ek önergenin görüşüldüğü toplantıda, imar planlarında değişiklik ve yeni planlama üzerine hazırlanan raporlar meclis üyelerine sunuldu.
KEPEZ'E 8 YENİ OKUL GELİYOR
Şelale, Habibler ve Baraj mahallelerinde SİT alanı içinde kalmış 10 gecekondu hak sahibine tapu verilmesi, çeşitli bölgelerdeki yapılaşmanın tamamlanması amaçlı imar komisyonuna gönderilecek maddeler meclis üyelerinin onayına sunuldu. Çeşitli noktalarında mülkiyeti Kepez Belediyesi'ne ait ve imar planında okul alanı olarak belirlenmiş yerlerin, 25 yıllığına irtifak hakkının Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsisi oy birliğiyle kabul edildi.
BOTANİK PARKI'NA ONAY
Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Uzman Çavuş Ali Yılmaz'ın isminin bir caddeye verilmesi, İsim Tespit Komisyonu'na gönderildi. Dokuma Park bünyesinde oluşturulması planlanan spor alanının Botanik Bahçe olarak değiştirilmesini amaçlayan plan değişikliği de onaylandı.
Kepez Belediyesi'nin ilçedeki vakıf ve derneklerin toplantı türü faaliyet yapabilmesini sağlayacak Ahatlı Mahallesi'ndeki STK binasına merhum Neşet Ertaş isminin verilmesi de oy birliğiyle kararlaştırıldı.
Meclise bilgi veren Başkan Hakan Tütüncü, özellikle hemşehri derneklerinin kendi toplantılarını kolay yapamadığından ötürü bu binayı yaptıklarını açıkladı. Başkan Tütüncü, “Burayı gece gündüz çalışan bir ünite olabilmesi için armağan ediyoruz. Derneklerin en önemli problemi mekanlarının yokluğu. Küçük ofislerde idari işlemlerini yapabiliyorlar ama toplantı türü buluşmalar yapmakta zorlanıyorlar. Bu tesis isminin Neşet Ertaş ismiyle belirlenmesi için meclis gündemine getirdik" dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku