Güncel

Öğrencilerden TÜBİTAK Bilim Fuarı

Öğrencilerden TÜBİTAK Bilim Fuarı

Okunma: 444

15 Aralık 2021 15:50
-A

+A

Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nde, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK'ın destekleriyle “Bilim Fuarı” düzenledi

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK'ın destekleriyle düzenlenen Bilim Fuarı Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan'ın katılımlarıyla gerçekleşti.
Vali Akın, Öğrencilerin projelerini sergilediği fuarı gezdikten sonra basın mensuplarına; Bilim Fuarının öğrencilere bilimi ve bilimsel düşünceyi tanıtmanın yanı sıra teknolojiyi sevdirmek amacıyla düzenlendiğini söyledi.
Sergi sonrası açıklamalarda bulunan İbrahim Akın, Bilim fuarlarının öğrencilerin düşünme ve ortaya koyma yeteneklerini geliştirdiğini belirtti. Vali Akın yaptığı açıklamada, “Ülkelerin gelişmişliği bilim ve teknolojide ne kadar ilerlediğine bağlıdır. Biz de ülke olarak bilime ve teknolojiye çok önem veriyor ve bu alanlarda çok ciddi ilerlemeler gösteriyoruz. Bilim fuarlarını düzenlemedeki amacımız gençlerimizi bilim ve teknolojiyle tanıştırarak bu alanlara yönlendirmektir. Okulumuzda açılan bilim fuarını da bu açıdan çok önemli buluyorum. Bugün de, öğrencilerimizin proje hazırlama alışkanlıklarını geliştirmek, düşüncelerini somut olarak projelere yansıtmak maksadıyla düzenlenen fuarı gezerek projelerle ilgili bilgiler aldık. Birbirinden güzel projeler geliştiren öğrencilerimizi ve onları yönlendiren öğretmenlerimizi kutluyorum. Öğrencilerimizin projelerinin gelişerek bilim ve teknolojiye katkı sağlayacağına inanıyorum. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza güveniyoruz. Bilim ve teknoloji, insanlığın hizmetinde kullanıldığı zaman daha da anlamlı olmaktadır. Çocuklarımızın da projelerini geliştirip büyüterek insanlığın hizmetine sunacaklarına şüphemiz yoktur. Bilim fuarının açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Program İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ın ve Vali İbrahim Akın'ın hazırlanan projeleri incelemesiyle sona erdi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku