Güncel

ÖĞRENCİLERE TABLET YARDIMI devam ediyor...

ÖĞRENCİLERE TABLET YARDIMI devam ediyor...

Okunma: 144

12 Ekim 2020 16:46
-A

+A

     Ülkemizi etkileyen salgın, her alanda olduğu gibi eğitim alanında da değişikliklere sebep oldu. Milyonlarca öğrencimiz salgın nedeniyle eğitimlerine uzaktan devam etmek zorunda kalırken, böylesi bir dönemde hiçbir öğrenci eğitimden mahrum kalmasın diye tablet kampanyalarına destekler devam ediyor.
      Korona virüs salgını sebebiyle hiçbir öğrencinin eğitim imkânından uzak kalmasını istemediklerini kaydeden Kırşehir Ticaret Borsası yaptığı açıklamada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan tablet kampanyasına destek verdiklerini belirtti.
Tüm dünyayı derinden sarsan korona virüs salgını sebebiyle okullarda yüzyüze eğitime ara verilmesiyle, eğitim online platformlara taşındı. 2020 - 2021 eğitim öğretim yılı, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan çevrimiçi sosyal eğitim platformu Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden, uzaktan eğitim sistemiyle başladı. Ancak maddî imkânsızlıklar sebebiyle evinde bilgisayarı ya da tableti olmayan öğrenciler,EBA'ya erişmekte büyük zorluk yaşıyor. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla bugüne kadar çok sayıda sosyal sorumluluk projesine öncülük eden Kırşehir Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan tablet kampanyasına destek veriyor.
       Kırşehir Ticaret Borsası, internet sayfası üzerinden yaptığı açıklamada şu bilgileri kaydetti:
"Bilindiği üzere, Birliğimizce  yapılan eğitim yardımının bu sene öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı şeklinde yapılacağı bildirilerek bir çalışma başlatılmıştır.
      Bu çalışmaya Birliğimizce sağlanacak katkının yanı sıra, Oda/Borsalar kendi bütçelerinden ilave tablet alımı yapa bileceklerdir.
Ayrıca, Yönetim Kurulu Meclis ve Meslek Komite üyelerimiz başta olmak üzere İlimiz/ilçemizde yer alan hayır severler de söz konusu çalışmaya destek olabileceklerdir.
     Bu çerçevede, tablet yardımına  destek olmak isteyen üyelerimizin Borsamız Genel Sekreterliği ile 0386 252 82 50 nolu telefon numarası üzerinden  irtibata geçebilirler."


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku