Güncel

Öğrencilerimiz TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Bursu Almaya Hak Kazandı

Öğrencilerimiz TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Bursu Almaya Hak Kazandı

Okunma: 574

19 Mart 2021 14:15
-A

+A

Ahi Evran Üniversitesi Öğrencileri TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Bursu (STAR) Almaya Hak Kazandı

TÜBİTAK tarafından yürütülen nitelikli insan kaynağının ülkemize kazandırılması hedefi doğrultusunda öğrencilerin Ar-Ge kültürü kazanmaları, araştırma ekosistemine ilk adımı atmaları ve araştırma yapmaya teşvik edilmeleri kapsamında düzenlenen STAR (2247-C Stajyer Araştırmacı Bursu) Programına üniversitemizden dört öğrenci hak kazandı.
TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerinde 145 farklı üniversiteden, 134 farklı lisans programında öğrenim gören bin 500 lisans öğrencisi destekleniyor.
Program kapsamında Üniversite Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencilerimiz Hayrun Nisa Bülbül, Meryem Esmeray, Muhammed Fatih Karasu ve Seda Ulaş üniversitede yürütülmekte olan TÜBİTAK destekli projelerde burs alma imkânı elde etti.
Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin TÜBİTAK tarafından desteklenmelerinin kendilerini gururlandırdığını anlatan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerinin ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağının gelişim süreçlerine katkı sağlayacağına inandığını söyledi. Teknoloji üretimi ile milli teknoloji hamlesine ve bunun için ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağının gelişimi süreçlerine katkı sağlayacak her türlü girişimi desteklediklerini belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ar-Ge kültürü kazanmış, problem çözme ve entelektüel becerilerini geliştirmiş bireylerin ülkenin geleceğine büyük katkı sağlayacağına inandığını kaydetti.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku