Güncel

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Merkezindeki Öğretmenler Ödüllendirildi

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Merkezindeki Öğretmenler Ödüllendirildi

Okunma: 364

18 Ağustos 2021 15:44
-A

+A

Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda 'Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Merkezi Ödül Töreni' İl Milli Eğitim Müdürü Metin ALPASLAN, Şube Müdürü Süleyman AYDINOĞLU ve Öğretmenleri katılımıyla yapıldı.
Milli Eğitim Müdürlüğü  toplantı salonunda 'Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Merkezi Ödül Töreni' İl Milli Eğitim Müdürü Metin ALPASLAN, Şube Müdürü Süleyman AYDINOĞLU ve öğretmenlerin katılımıyla yapıldı.
  Ödül törenin açılış konuşmasında İl Müdürü Metin ALPASLAN "Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından il bazında Ölçme Değerlendirme Merkezlerini 81 ilde 2017 yılı itibari ile kurmaya başlamıştır. Birimimiz 2018 Yılı Ekim ayında kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren il geneli eğitim faaliyetleri, genel müdürlüğümüz tarafından hazırlanan sınavların yürütülmesi ve il geneli ortak sınavlar yapılması gibi çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur.
  Bu birimlerin temel amacı örgün eğitim kapsamında öğrencilerin akademik gelişimlerinin izlenebilmesi, öğrenme eksikliklerinin tespit edilmesi ve öğrenci, veli ve eğitimcilere geri bildirim verilmesi olarak planlanmıştır." dedi.
   Şube Müdürü Süleyman AYDINOĞLU ise "Birimimizde çalışan ve destek veren öğretmenlerimizin hazırladığı sorular; dil yönünden, anlatım yönünden, bilimsel yönden, etik yönden kontrol edilerek ve bu kontroller sonucunda da ölçme değerlendirme ilkelerine uygun sorularımız hazırlanmaktadır. Nihai hale gelen sorularımız da soru havuzunda toplanmaktadır. Bu sorular da öğretmenlerimizin kullanımına sunulmaktadır. Pandemi sürecinde bakanlık tarafından yayınlanmış sorulardan birimimiz tarafından seçilen sorular ile deneme sınavları oluşturulup müdürlüğümüz sitesinde yayınlanmıştır." dedi.
  Birim sorumlusunca yapılan sunumun ardından, Ölçme Değerlendirme birimimiz de ve ilimiz de soru hazırlamada destek veren öğretmenlere  Kırşehir Valisi  İbrahim AKIN tarafından verilen "Başarı Belgeleri" İl Milli Eğitim Müdürü tarafından öğretmenlerine  verildi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku