Güncel

ÖLÜME TERK EDİLEN YAVRU KÖPEKLER EMİN ELLERDE

ÖLÜME TERK EDİLEN YAVRU KÖPEKLER EMİN ELLERDE

24 Mart 2020 15:59
-A

+A

        Boztepe ilçesi Şabanlı mevki piknik alanına ağzı bağlı poşet içerisinde bırakılan yeni doğmuş Köpek yavruları canice ölüme terk edildi.
       Ağzı bağlı poşet içerisinde Boztepe ilçesinde yeni doğmuş ölüme terk edilen köpek yavruları  ölümden son anda kurtuldu. Duyarlı bir vatandaş tarafından fark edilip Boztepe Belediyesine bildirilmesi ile belediye tarafından karantina altına alınan yavru köpekler zabıta ekiplerince  sağlığına kavuştu.
Gazetemize açıklamada bulunan Boztepe Belediye Başkanı Hüseyin Takan,”Bir insanın vicdanına sığınıp  nasıl bu şekilde  ağzı bağlı olarak ölüme terk eder anlamış değilim. Biz belediye olarak  hayvan barınağımızda  ekiplerimizle birlikte  hayvanları yaşatma mücadelesi veriyoruz. En büyük  mutluluğumuz duyarlı vatandaşımızın bizleri arayıp  bildirmesi ol ve şuanda biberon ile süt vererek  bakımını üstleniyoruz. Bu süreçten sonra artık yavru köpeklerimiz bizimle olacak ve köpek sahiplenmek isteyen olduğunda ve bizimde güvenilir ellerde olduğuna emin olduğumuzda sahiplenmek isteyen  vatandaşlarımızla görüşmeye  hazırız .Yavru köpeklerin  iyi olmaları için ne gerekiyorsa yapmaya da hazırız” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku