Genel

Özel İdare ekipleri anında müdahale etti…

Özel İdare ekipleri anında müdahale etti…

Okunma: 478

12 Nisan 2021 14:27
-A

+A

İlimizde geçtiğimiz  iki gün etkili olan kar yağışına Özel İdare ekipleri anında müdahale etti.

İlimiz ilçe ve köylerinde etkili olan kar yağışı ve sürgün sonrası kapanan köy yolları, ekiplerin yoğun çalışmasıyla yeniden ulaşıma açıldı.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, İl Özel İdaresi olarak Merkez ve ilçelerimizde 48 saattir 9 greyder 1 kar bıçaklı kamyon,5 adet lider kepçe ve 30 personel ile kar yağışına anında müdahale edildiğini ifade ederek;
Cuma gününden itibaren etkili olan kar yağışı sonucu Akçakent, Boztepe, Akpınar, Mucur, Çiçekdağı ve Merkez ilçeleriyle bağlı köylerde kapanan tüm köy yollarının ulaşıma açılması için kar ve mücadele için hazır olan ekiplerimiz anında müdahale etti. Kar yağışı ve sürgün sonucu hemen başlatılan çalışmalar ile kapanan köy yollarımız ulaşıma açıldı.
Yolda araçları ile mahsur kalan vatandaşlarımıza ekiplerimiz yardım etti. Özel İdare ekiplerimiz halkımızın ulaşımda sorun yaşamaması can ve mal kaybı oluşmaması için, tüm ekipleriyle teyakkuz halindedir. Karla mücadelede önceliğimiz köy yollarının ulaşıma açık kalmasıdır.
Tipi ve rüzgârın etkisi ile sürgünden dolayı tekrar kapanan yollarda çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Gece gündüz çalışan ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku