Güncel

ÖZTÜRK BİRLİK BAŞKANLIĞINA ADAY

ÖZTÜRK BİRLİK BAŞKANLIĞINA ADAY

1 Mayıs 2018 07:38
-A

+A


            Kırşehir Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği 02 Mayıs Çarşamba Günü Yapılacak Olan Olağan Genel Kurul Toplantısında Başkanlığa Yeniden Aday Olduğunu Açıklayan Bahamettin Öztürk; “2005 Yılından Bu Yana Kırşehir Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim, Denetim Ve Disiplin Kurulu Üyesi Arkadaşlarım İle Birlikte, Ben Değil Biz Anlayışı Çerçevesinde Büyük Bir Özveri İle Çalışmalarımızı Yürütüyoruz. Ben Ve Ekibim Uzun Yıllardır Edindiğimiz Bilgi, Tecrübe Ve Becerilerimizi Üyelerimizle Paylaşmak İçin Başkan Adayı Olarak Genel Kurulda Yerimi Alacağım. Bana Layık Görüldüğü Takdirde Bugüne Kadar Yürüttüğüm Hizmet Anlayışı İçerisinde Görevi Sürdürmek İstiyorum”.Dedi.
Adaylığını Açıklayan Bahamettin ÖZTÜRK’ ten Oda Yöneticilerine Başarı Dilekleri.
Esnaf ve Sanatkarları Meslek Kuruluşlarının Genel Kurul Toplantıları kanun uyarınca dört yılda bir yapıldığını belirten Bahamettin ÖZTÜRK; 2018 yılı Esnaf Teşkilatımız için seçim dönemi olarak başlamıştır.
Birliğimize bağlı bulunan Odalar Genel Kurullarını Mart ayı sonuna kadar tamamlamışlardır. 2018 Yılı Mayıs ayı Ülkemiz genelindeki bütün Birliklerin seçim ayıdır. Oda Başkanlığına ve Yönetim Kuruluna seçilen arkadaşlarımız  aynı zamanda Birliğimizin Genel Kurul Delegesi de olmuşlardır. Yeni seçilen arkadaşlarımızın hepsine görevlerinde başarılar diliyorum.  Birliğimizin Olağan Genel Kurulunun ve seçimlerinin Demokratik bir ortamda, katılımcı bir anlayışla ve tam bir saydamlık içinde yapılacağına inanıyorum. Olağan Genel Kurulumuzun Kırşehir’imize, Ülkemize ve Ahi Esnafımı hayırlar getirmesini diliyorum…
Bahamettin ÖZTÜRK’ ü Tanıyalım……
1960 Yılında Kırşehir’ de dünyaya gelmiş; İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır. Evli ve ikisi erkek biri kız 3 çocuk babası olan Bahamettin ÖZTÜRK, vatani görevini Elazığ’ da yerine getirmiş, askerlik hizmetinden bir süre sonra çalışmak üzere Almanya’ya çalışmaya gitmiştir. Almanya’ da bulunduğu kısa süre içerisinde birçok işte çalışan ve adeta ekmeğini taştan çıkaran Bahamettin ÖZTÜRK, memleket hasretine dayanamamış, 4 yıl gibi bir sürenin ardından Kırşehir’ e dönüş yapmıştır.
Kırşehir’ e döndükten sonra ticaret hayatına atılmaya karar vermiş, Almanya’da yapmış olduğu ufak birikimi ile Ahi çarşısında, tereklerini kavak ağacından dostları ile beraber yaptıkları küçük bir dükkanda, çocuk giyimci olarak mesleğe başlamıştır. 35 yıldır sürdürdüğü meslek hayatında başarı merdivenlerini birer birer tımanmış, ilimiz merkezi Ankara Caddesinde çok katlı Cingöz Giyim mağazasını ve Cingöz Resort Otelini işletmektedir.
O İçimizden Biri….
Esnaflığının yanı sıra, aktif spor hayatının da içerisinde yer almış, 18 yıldır Faal Futbol Hakemliği ve Kurul Başkanlığı, Faal Futbol Hakem ve Dernek Başkanlığı yapmış, halen bu görevlerine devam etmektedir.
 1996 yılından bu yana Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifin de Başkan Vekilliği ve Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğine devam etmiş, Yüzde 40’ ın üzerinde olan esnaf kredilerinin %5’ e düşürülmesinde büyük emekleri olmuştur.  KOSGEB’ in imalatçı esnaf ve sanatkara kullandırmış olduğu kredilerden hizmet sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarın da yararlandırılması gerektiğini her fırsatta dile getirmiş ve gündeme taşımıştır. Kendisi ile aynı görüşü savunan diğer esnaf temsilcileri ile yapmış olduğu başarılı girişimler sonucunda KOSGEB kredilerinden hizmet sektöründe faaliyet gösteren Esnaf ve Sanatkarın da yararlanmasına vesile olmuştur.
Kırşehir Sevdalısı….
Büyük bir Kırşehir sevdalısı ve halkın içerisinden biri olan Bahamettin ÖZTÜRK çevresinin de  büyük baskısıyla 20.12.2005 tarihinde gerçekleştirilen Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığının seçimleri sonucunda Başkan olmuş, o tarihten bu yana Birlik Başkanlığı görevini büyük bir özveri ile yerine getirmektedir.
Ahiliğin Kırşehir’ e kazandırılması için büyük gayret sarf etti….
Birlik Başkanlığına başladığı gün itibari ile Ahiliğin ve Şed Kuşatmanın patentini Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı adına tescil ettirmiş, bulunmuş olduğu her ortamda Ahiliğin gerçek sahibinin Kırşehir olduğunu savunmuştur. Büyük uğraşlarının meyvesini 13 Ağustos 2008 tarih ve 26966 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Ahilik Haftası Kutlama Yönetmeliği” ile almış, Ahiliğin merkezinin Kırşehir olduğu devletimiz tarafından kabul edilmiştir. Ahilik Kutlamalarının yapıldığı son 2 yılda kutlamalar daha görkemli geçmiş, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız başta olmak üzere,  birçok Bakan, Milletvekili, TESK ve TESKOMB Genel Başkanları, 81 ilin Birlik Başkanları ve Ülkemizin dört bir yanından gelen misafirler ağırlanarak Kırşehir’ in tanıtımına önemli katkılar sağlanmıştır. Ahilik Kültürünün ülkemiz genelinde tanıtılıp, yaygınlaştırılması amacıyla ilimiz Kırşehir’ de çeşitli firmalardan alınan reklamlar karşılığında Ahiliği tanıtıcı birçok kitap, broşür, materyaller vb. ürünler hazırlattırılarak Ahilik Haftası boyunca il dışından gelen kişiler başta olmak üzere dağıtılmasını sağlamıştır. 
TESK'in Denetim Kurulu ve Ankara Kooperatif Merkez Birliği'nin Yönetim Kurulu Üyesi...
Esnaf ve Sanatkarına büyük değer veren ve esnaf ve sanatkarın hizmetin en iyisine layık olduğunu her fırsatta dile getiren Bahamettin ÖZTÜRK; çalışkanlığı ve girişkenliği Genel Başkanlarınca fark edilmiş. 1 milyon 600 bin esnaf ve sanatkarın çatı kuruluşu olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Denetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine getirilmiştir. Her ay düzenli olarak katıldığı toplantılara Kırşehir Esnafının yaşadığı sorunları doğrudan  ilgililere ulaştırarak sorunların çözümlenmesine büyük katkıları bulunmaktadır. Mesleğine devam eden emekli esnaf ve sanatkarlardan kesilen primlerin kaldırılması, defter tutmada gerçek usule tabi esnaflarımızın basit usule dönüşlerine, küçük esnafa sıfır faizli can suyu kredisi kullandırılması, esnafın pazar tatili ruhsatı ücretlerinin kaldırılması, gıda işletmelerinde mühendis çalıştırma zorunluluğunun kaldırılması hususlarında büyük gayretleri olmuş ve sonuca ulaşmıştır.
Aynı zamanda Ankara  Bölge Birliği Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak da Kırşehir'imizi başarı ile temsil eden Bahamettin Öztürk Göreve Başladığında borç batağında olan ve esnafa kredi kullandıramayan kooperatifin önce borçlarını kapatarak, bugün 100 milyon lira (100 Trilyon) toplam plasmanı olan bölgesinin en güçlü kooperatifleri arasına girmiştir. Kişi başına kredi limitleri 150 bin liraya çıkmış, kredi ihtiyacı olan her esnaf yıllık % 5 faiz oranından hazine destekli olan bu kredilerden yararlanabilmektedir. Yeni işyeri satın alan esnafımıza, yeni araç alan nakliyecilerimize 500 bin lira 10 yıl vadede yıllık %5 faiz oranında %50 hazine destekli kooperatif kredileri ile de destek verilmesi sağlanmıştır. Esnafın zor günlerinde düşük faizli kredilerle desteklenmesi sağlanmıştır.
Ahi Evran-ı Veli Külliyesi Projesinin Desteklenmesinde Büyük Katkıları Bulunmaktadır...
Ahilik felsefesini yaşatmak için Kırşehir Belediyesinin öncülüğünde başlatılan ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın himayelerinde 1. Etap'ı tamamlanan Ahi Evran-ı Veli Külliyesinin finansmanının yöneticisi olduğu TESK ve TESKOMB tarafından desteklenmesi adına yoğun çabaları olan Bahamettin ÖZTÜRK, bu kuruluşlardan Külliyenin 1. Etap'ı için 20 milyona liraya yakın destek verilmesini sağlamıştır. Öztürk Ahi Evran-ı Veli Külliyesinin 2. Etap'ı içinde TESK ve TESKOMB'dan 10 milyonluk bütçe ayrılmasına büyük katkılar sağlamıştır.
Ahilik Prensiplerine bağlı kalarak Kırşehir Esnaf ve Sanatkarına uzun yıllar hizmet eden Bahamettin ÖZTÜRK 02 Mayıs 2018 Çarşamba günü  Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin yapılacak olan Olağan Genel Kurul Toplantısında Başkan adayı olduğunu açıklamıştır.
Başkanımıza ekibi ile birlikte çıktığı bu yolda başarılar diliyor, seçimlerin Kırşehir’ imize, Ülkemize ve Esnaf ve Sanatkarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını canı gönülden diliyoruz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku