Güncel

PAKEL; "ÜSTÜN GAYRETLERİMİZLE ÇALIŞACAĞIMIZDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMAMASINI BEYAN EDERİM"

PAKEL; "ÜSTÜN GAYRETLERİMİZLE ÇALIŞACAĞIMIZDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMAMASINI BEYAN EDERİM"

Okunma: 962

14 Ağustos 2021 15:32
-A

+A

Kırşehir Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Hüdai Pakel gündeme dair açıklamalarda bulundu.
2022 ve 2023 yılı için yapılan zam oranlarının az olduğunu ve bu konuda rahatsız olduklarını dile getirdi.  Açıklamasına devam Şube Başkanı Pakel, görevine yeni gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'de yeni dönem başlayacağını ve bu dönemde eğitim sisteminin liyakat esasında, hakkaniyet içerisinde olmasını temenni ediyorum dedi.
Kırşehir Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Hüdai Pakel yaptığı açıklamada;
"Değerli eğitim çalışanları, Hükümetin vermiş olduğu 2022 yılı için % 5+6 ve 2023 yılı için %6+6 zam oranları bizleri ziyadesi ile rahatsız etmiştir. Bu süreci takip ediyoruz. Yapılacak olan toplantılarda hükümet verilen bu zam oranlarını revize edecektir, diye düşünüyoruz. Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Türkiye Kamu-Sen çatısı altında Türk Eğitim-Sen her zaman eğitim çalışanının yanındadır. 6.dönem toplu sözleşmede Türkiye Kamu-Sen masada çalışanları halıyla savunacak ve temsil edecektir.
Değerli arkadaşlar,
Bilindiği gibi bu günlerde Milli Eğitim Bakanlığında değişimler oldu.
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız ve heyeti Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer’i ziyaret ederek, eğitim çalışanlarının sorunlarını kendilerine takdim etmişlerdir. Sayın bakandan öncelikle tek isteğimiz eğitim yönetiminin liyakat esasına dayalı, hakkaniyet içinde yürütülmesi olduğunu dile getirmişlerdir.
Değerli Eğitim çalışanları,
Milli Eğitim Bakanının değişmesi ile Milli Eğitimde de yeni bir dönem başlayacaktır. Bu nedenle yeni Bakanımız Sayın Mahmut Özer’den bu yeni dönemde;
*Yönetici atamalarının liyakat ve kariyer üstünlüğüne göre yapılmasını,
*Kadrolaşma olmadan, toplumsal barış içerisinde atamalar ve görevlendirmeler yapılmasını,
*Mülakat sisteminin kaldırılarak daha adaletli davranılmasını,
*Atanamayan öğretmenlerinde göz önünde bulundurarak, ek bir atama yapılmasını,
*Öğretmen meslek kanununun çıkarılmasını,
*Sözleşmeli, ücretli öğretmen gibi farklı öğretmen statüsünün düzeltilmesini,
*Özür gurubu atamalarında oluşan sorunların ortadan kaldırılmasını,
*İl içi ve İl dışı atamalarda oluşan ve atama bekleyenlerin yaşadığı sorunların giderilmesini,
*Bütün atamalarda “sıralı tayin” getirilmesini,
*6.dönem toplu sözleşme görüşmelerinde dile getirilen istek ve sorunlarımızın bir an önce çözüme kavuşturulmasını, acilen istiyoruz.
Ayrıca Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı olarak, bizler eğitim çalışanlarının sorunlarının bunlarla bitmediğini biliyoruz.   Bütün sorunları ile ilgili çözüm yollarının oluşması için gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Allah’ın iziyle sürdürmeye devam edeceğiz.
Değerli Eğitim çalışanları,
Türk Eğitim-Sen 7.Olağan genel kurulumuzun yapılacağı bu zaman aralığında bizler alan çalışmalarımıza devam ederek, Türk Eğitim-Sen ailesine yeni üyeler kazandırıyoruz. Bu arada bizlere destek veren değerli arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim.
Şube Başkanı olarak üyelerimizin yanında olduğumuzu, haklarının sonuna kadar savunulacağını, eğitim barışı içerisinde görev yapmaları için üstün gayretlerimizle çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmamasını beyan ederim" dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku