Güncel

PAKEL; "ÜYELERİMİZİN OBJEKTİF OLMASINI İSTİYORUZ"

PAKEL; "ÜYELERİMİZİN OBJEKTİF OLMASINI İSTİYORUZ"

Okunma: 382

2 Ekim 2021 15:55
-A

+A

Kırşehir Türk Eğitim-Sen Başkanı Hüdai Pakel 16 Ekim'de gerçekleştirilecek olan Delege seçimleri hakkında Gazetemiz Yeni Kırşehir Yeşilyurt'a özel açıklamalarda bulundu.

Türk Eğitim-Sendikasının 7'nci Olağan Genel Kurulu gerçekleştirileceğini belirten Pakel bu doğrultuda tüm çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.
Sendika üyelerine seslenen Türk Eğitim-Sen Başkanı Pakel "Üyelerimizden kendilerinin hür iradeleri doğrultusunda oylarını kullanmalarını oy kullanırken objektif olmalarını istiyoruz" dedi.
Kırşehir Türk Eğitim-Sen Başkanı Hüdai Pakel Gazetemiz'e yaptığı açıklamada;
"Değerli eğitim çalışanları bilindiği üzere bizim 7'nci olağan genel kurulumuzu 16 Kasım 2021 tarihinde yapmak üzere gerekli çalışmalarımızı tamamladık. Tabi ki bu çalışmalardan önce olağan genel kurulunun oluşabilmesi için delege seçimi yapılacak. Delegelerimizden 01-08 Ekim tarihleri arasında müracaatları başladı ve delege dilekçeleri alınmaya devam ediyor. Bu doğrultuda 16 Ekim Cumartesi günü İlçelerde, üniversite de ve merkez de delege seçimi gerçekleştirilecek. Bu süreç içerisinde diyoruz ki özellikle eğitim çalışanları değerli üyelerimiz ve delege adayı olmak isteyen arkadaşlarımızın dilekçelerinin vermek suretiyle delege adaylıklarını ortaya koyacaklardır.
Pakel; "Amacımız Sendikamızın Daha Güçlü Daha İri Ve Daha Etkili Olmasıdır"
 Bizim bu süreç içerisinde istediğimiz özellikle üyelerimizden kendilerinin hür iradeleri doğrultusunda oylarını kullanarak hiç kimseyi ötekileştirmeden,  hiç kimseye kahır etmeden seçimleri yapmak istiyoruz. Burada ki amaç Türk Eğitim-Sen'in kazanmasıdır. Hiçbir ferdin kazanması doğrultusunda düşünmüyoruz sadece Türk Eğitim-Sen ailesinin geniş bir çatı içerisinde ve demokratik bir ortamda seçimi gerçekleştirecektir. Tek amacımız sendikamızın daha güçlü daha iri ve daha etkili-yetkili sendika olmasıdır. Bunun amacı bölmek ayrıştırmak değildir. Bu nedenle delege adaylarımızın kendilerini ötekileştirme gibi bir ortamın içersine girmesini hiçbir zaman istemiyoruz. Bunun tarafı olan arkadaşlarımızda kesinlikle bu ortamın içerisine sokmamaya çalışacağız. Etrafta ki düşünceler ne olursa olsun eğitim çalışanı gerekli olan çalışmayı düşünceyi  özellikle de idaresini kullanmasını çok iyi bilir kime nasıl oy vereceğini çok iyi bilir kimin çalışacağını üyelerine ekonomik sosyal ve kültürel yönden haklarını arayacağını çok iyi bilir. Bundan dolayı arkadaşlarımızın biz özellikle bu seçimde objektif düşünmelerini ve böyle düşünürken kimlerin  ehil ve etik olduklarını düşünmek suretiyle seçime giderek oy kullanmalarını istiyoruz. öncelikle ülkemize, memleketimize, camiamıza canı gönülden hayırlı olsun diliyorum. Bütün arkadaşlarımıza saygı ve sevgi selamlarımızı ileterek desteklerini bekliyoruz dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku