Güncel

Pancar üreticilerine ÇKS belgesi zorunluluğu yok...

Pancar üreticilerine ÇKS belgesi zorunluluğu yok...

Okunma: 159

2 Ekim 2020 16:30
-A

+A

      Türkiye Şeker Fabrikaları ile pancar üreticileri arasında akdedilecek olan ve 2021 yılına mahsus olmak kaydıyla ÇKS belgesinin istenmeyeceğini belirtildi.
      Kırşehir pancar üreticilerinden ÇKS belgesi istenmeyecek. Kırşehir'de pancar hasadı başlarken, pancar üreticileri yoğun şekilde pancar sökümüne devam ediyor.
Türkiye Şeker Fabrikaları ile pancar üreticileri arasında akdedilecek olan ve 2021 yılına mahsus olmak kaydıyla ÇKS belgesinin istenmeyeceği belirtildi.
      Tarla kiralayarak pancar üreten çiftçilerin ÇKS kaydı zorunluluğu nedeniyle sıkıntı yaşadıkları biliniyor. Türkiye Şeker Fabrikaları ile üreticiler arasında akdedilecek olan 2021 yılı tarımsal ürün sözleşmelerinin ilgili 3. Maddesine; ÇKS belgesi zorunluluğu hükmü eklenmişti. Ancak, tarla kiralayarak üretim yapacak olan çiftçilerimizin ÇKS belgesi almalarında zorluk yaşayacak olmaları ve bu durumun taahhüt alımları ile üreticilere tevzi edilecek girdi temininde gecikmelere neden olacağı gibi hususlar göz önünde bulundurularak, üreticilerden 2021 yılına mahsus olmak üzere ÇKS belgesi kaydı istenmeyecektir  bilgileri verildi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku