Güncel

PETLAS’TA KADIN İSTİHDAMI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

PETLAS’TA KADIN İSTİHDAMI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

6 Temmuz 2018 07:06
-A

+A


Kırşehir petlas çalışmak üzere 28-32 yaş arası kadın personel alınacağı bildirildi. En az ortaokul mezunu olunması şartı belirtildi. Müracaatların şahsen yapılması önemle duyuruldu. Detaylı bilgi için iletişim numarası:03862526550
Kadınların iş hayatındaki girişimciliğine destek veren Petlas yönetimi, bünyesindeki kadın personellerin sayısını artırarak hem üretim gücünü artıyor hem de bölgede yeni iş istihdamı sağlıyor. Petlas, kadın istihdamına önem veriyor. Kadınların meslek eğitimi ve öğretimi konusunda ihtiyaçlarını belirleyerek, iş ortamını kadın istihdamına uygun bir şekilde hazırlıyor.Petlas, kadınların tabiatı itibarı ile sorumluluk sahibi olmaları, ayrıntıcı, titiz ve daha fazla mükemmeliyetçi olmalarını göz önüne alarak işlerinde başarılı olacağını düşündüğü için kadrosunda kadınlara yer vermeye devam ediyor.
 Kırşehir'in ihracata açılan kapısı olan ve 500 sanayi kuruluşu içerisinde 101’inci sırada yer alma başarısını gösteren PETLAS Lastik Fabrikası'nın ürettiği lastiklere bayan eli değmeye başladı.           Bayanların iş hayatındaki girişimciliğine destek veren PETLAS yönetimi, bünyesindeki bayan personellerin sayısını arttırarak hem üretim gücünü arttırıyor, hem de bölgede yeni  iş istihdamı sağlıyor.
       Kırşehir’in gururu olan ve 2 binden fazla işçinin çalıştığı PETLAS Lastik Fabrikası, Türkiye’nin en fazla ihracat yapan firmaları arasındaki yerini yükselterek korumaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük 500 şirketin içerisinde ilk 100'lerde bulunan ve taşıt araçları ile ekipmanlarının imalat ve bakımında faaliyet gösteren Kırşehir'deki PETLAS Lastik Fabrikası'nın bayanları da çalışma hayatı içerisine dahil etmeye başladı.
         Kırşehir'de 1976 yılında kurulan ve 1989 yılından itibaren uçak ve kara taşıt lastiği üreten PETLAS Lastik Fabrikası'nda bayan personele önem verilmeye başlandı. PETLAS Yetkilileri, fabrikada bayanların istihdamı için düzenleme yapıldığını belirterek, "Firmamız bayan istihdamına önem vermiş, kadınların mesleki ve öğretim konusunda ihtiyaçlarını belirleyerek, iş ortamını bayan istihdamına uygun bir şekilde hazırlamıştır. Kadınların tabiatı itibarı ile sorumluluk sahibi olmaları, ayrıntıcı, titiz ve daha fazla mükemmeliyetçi olmalarını göz önüne alarak işlerinde başarılı olacağını düşündüğü için kadrosunda bayanlara yer vermeye devam edecektir" dediler.
PETLAS LASTİK FABRİKASI
         Ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkaran kuruluşlardan biri olan PETLAS, 1976 yılında kuruldu. Çeşitli girişimlerin ve yoğun çalışmaların ardından 1989 yılında ilk lastiğini üreten kuruluş, ilerleyen yıllarda kapasitesini giderek artırdı. 2005 yılında üretimini Türk Sanayi'nin köklü kuruluşlarından Abdulkadir Özcan A.Ş. bünyesinde sürdürmeye başlayan PETLAS'ta değişim rüzgârları hemen hissedildi. Fabrikadan yönetim politikasına, AR-GE çalışmalarından insan kaynaklarına her alanda markayı daha da ilerletecek adımlar atıldı. PETLAS, 2 milyon metrekarelik alan üzerinde yer alan 350 bin metrekarelik kapalı alana sahip fabrikada her türlü kara taşıtı lastiğin yanı sıra savaş uçağı lastiği de üretiyor; ülkemizi dünya kara yollarında başarıyla temsil ediyor. "Güvenli Lastik" kavramına büyük önem veren kuruluş, lastik-deney test merkezinde ürünlerini uluslararası standartlardaki testlerden geçiriyor. Ayrıca daima daha iyiyi yakalamak adına Araştırma-Geliştirme birimindeki uzmanların bilgisayar kontrollü laboratuarlarında çalışmaları sürüyor. 1998 yılında Alman RWTÜV kurum uzmanlarının denetiminden geçerek aldığı lastik tasarımını da içeren İSO 9001 kalite güvence sistem belgesi ve 1999 yılında Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı uzmanlarının denetiminden geçerek aldığı, yine lastik tasarımını da içeren AQAP-100 Endüstriyele Kalite Güvence Seviye Belgesi, PETLAS'ın kalite yolculuğunda kazandığı belgelerin sadece ilk ikisi. Toplam Kalite Yönetimi modelini tüm birimlerinde uygulayan PETLAS, çalışanlarının desteğiyle problemlerin üstesinden gelerek sürekli iyileştirme felsefesini fabrikanın bütününde yaygınlaştırıyor. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 90' nın üzerinde ülkede satışa sunulan PETLAS, belirlediği vizyonu gereğince dünya pazarlarında, uluslararası markalaşma sürecinin gereği olan araştırma-geliştirme, teknoloji, üretim, yönetim ve pazarlama anlayışı ile yer almakta ve her geçen gün pazar payını artırmaktadır. PETLAS, dünyanın doğusundan batısına; geniş ihracat yelpazesi ile uluslararası pazarlarda elde ettiği bu bilgi birikimini, yeni yöntemler ile birleştirerek; pazar payını sürekli artırıp ülke ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunuyor.
PETLAS, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 95’İNCİ ŞİRKETİ
Türkiye lastik sektörü kuruluşlarından Petlas, “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 95. oldu.
Petlas’tan yapılan açıklamaya göre, dünya üzerinde 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapan ve yurt genelinde 850’yi aşkın bayisiyle hizmet veren şirket, Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasında yer alma hedefini gerçekleştirdi.
Petlas, İstanbul Sanayi Odası’nın hazırladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2017 Araştırması”na göre, “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 95. sıraya yükseldi. Şirket, bir önceki yıl listede 101. sırada yer almıştı. Şirketin 2017 yılı net satışları 1,4 milyar TL düzeyinde gerçekleşti.
Petlas, Abdülkadir Özcan AŞ (AKO) tarafından 2005 yılında satın alınmasının ardından büyümesini ve ülke ekonomisine katkılarını artan bir ivme ile sürdürüyor. Şirket, ihracat sıralamasında da 64. sırada yer alıyor.
“TÜRKİYE LASTİK SEKTÖRÜNÜN YERLİ SERMAYELİ AR-GE LİDERİYİZ”
Petlas’ın bu başarısında, sektöründe lider olduğu Ar-Ge alanının yanı sıra kapasite ve marka yatırımlarıyla, artış gösteren ihracatının da etkili oldu:“Yapılan yatırımlar doğrultusunda sağlanan kapasite artışı ve bu artışın değere dönüşmesini hızlandıran marka yatırımları, Petlas’ın büyüme ivmesini güçlendiriyor. Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli Ar-Ge lideriyiz. Yerli Ar-Ge gücümüzle geliştirdiğimiz yüksek kaliteli ürünlerle, premium binek araçları dahil birçok yeni segmentte başarılı oluyoruz. Kendi geliştirdiğimiz teknolojilerimizle, binek araçlardan kamyon ve otobüslere, traktörlerden askeri birlik ve güvenlik güçlerinin kullandığı araçlara, iş makinelerinden savaş jetlerine, ülkemizi geleceğe taşıyan lastikleri üretiyoruz ve bu lastikleri bir Türk markası olarak dünya pazarlarına da sunuyoruz.”
Satın alma sonrasında, Petlas bünyesinde yaklaşık 3 milyar TL (630 milyon dolar) düzeyinde yatırım gerçekleştirildi, “Petlas’ın ihracatı ise bu dönemde, 24 milyon dolar düzeyinden, yaklaşık 5 katlık bir artışla 168 milyon dolar mertebesine ulaştı. Sürekli artış trendinde olan ihracat gelirimizin 2018 yılında 230 milyon dolar seviyesine yükselmesini öngörüyoruz.Öte yandan, Petlas fabrikasının yer aldığı Kırşehir, Türkiye’de ihracatı en fazla artan il oldu.” bilgisine ulaşıldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku