Güncel

Rasim Arazay’dan büyük tepki!

Rasim Arazay’dan büyük tepki!

Okunma: 3190

15 Ocak 2021 16:09
-A

+A

      Özbağ’a yapılacak olan biyogaz tesisinin son durumu nedir?
      Özbağ Belediye Başkanı Rasim Arazay, Biyogaz tesisi yapılamadan önce verilen sözlerin yerine getirilmediği yapılan çalışmaların ise yarım bırakılarak bekletildiğini bildirdi.
      Yeni Yeşilyurt Gazetesi Muhabiri Ramazan Altuğ’a açıklamada bulunan Özbağ Belediye Başkanı Rasim Arazay şu demeçlere yer verdi.
       Arazay açıklamasında, “Özbağ’a yapılan biyogaz tesisi bizden çıktı, geçtiğimiz günlerde Fen Müdürü ve Zabıta Müdürü ile bir araya gelerek Biyogaz tesisinde bulunduk.
Biyogaz tesisi şuanda her şeyi kendileri yapıyormuş gibi bir tutum içerisindeler.
Bu olay ortaya çıkmadan önce İl encümen toplantısında Belediye olarak bir araya geldik.
Biz onlara karşı taleplerimizi ilettik, Özbağ belediye binası yaptıracağız bize katkıda bulunur musunuz teklifimizi kabul ettiler ve yardım edeceklerini bildirmişlerdi.
Bizim buraya gelip size belediye binası yapıyoruz dediler ve şuan ki belediye binasının arka tarafını komple kazı işlemi yapıp atık halde bırakıldı.
       Yapılan Kazı sebebi ile belediye binamızda çok büyük bir risk altında, Özbağ Belediye binası kayma tehlikesi ile karşı karşıya. Biyogaz tesisinin yapan yetkililer burada bize verilen sözü tutmadılar.
Biz zaten bu bina yapımının maliyetinin yüksek bir meblağ olduğunu biliyorduk.
Belediye binasının tekrar yeniden yapılması ve verilecek desteğin sözünü Çağatay han Torun ve Mustafa Yılmaz bu tesisi yapan kişilerle gidip görüştüler ve bize gelip başkanım biz bu kişilere kefiliz bir sıkıntı yok, belediye binasını yapacaklar dedi.
Ama o günden bugüne kadar hiçbir şekilde yardımda bulunulmadı bize verilen söz tutulmadı.
Bu binayı yapacak olan kişi İsmail Bey en son yaptığı konuşmada demiş ki biz Rasim beyin ısrarlarına dayanamayıp evet dedik kabul ettik ama öyle bir şey yok yapmıyorsanız yapmıyorum diyeceksiniz biz kimseye ısrar etmedik.
Ama burada bizi oyaladılar bizimle oyun oynadılar resmen.
Bize belediye binası yapacağız diye bizden yol ruhsatı istediler verdik hafriyat için destek istediler verdik her şeyi bizden aldılar ama hiçbir şey yapmadan gittiler.
        Bize verilen hiçbir söz tutulmadı burada biz mağdur duruma düştük” dedi. (RAMAZAN ALTUĞ)

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku