Güncel

REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 7'DEN 77'YE DESTEK SAĞLIYOR

REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 7'DEN 77'YE DESTEK SAĞLIYOR

Okunma: 197

10 Kasım 2020 16:38
-A

+A

      Rehberlik ve Araştırma Merkezi kurumu bulunan psikolog 7'den 77 ye danışmanlık yaparak her yaş gurubu ile birlikte olup hizmet vermeye devam ediyor.
      Terapi çalışmaları ile birlikte çalışmalarına aralıksız devam eden Rehberlik ve Araştırma Merkezi  verilen hizmette deki değerleri  Kırşehir ve ilçe halkı için sürdürüyor.
       Özel bireylerin hayata kazandırma konusunda hassasiyetini sürdürüp özel insanların her daim yanında bulunuyor.Her yaşta bireyin başvuracağı Rehberlik ve Araştırma Merkezi uzman eğitimcileri ile birlikte Rehberlik ve Araştırma Merkezi hizmet vermeye devam ediyor.
Yetkililerin yaptığı açıklamada ,her birey bize ulaşıp  sorun ve sıkıntı ne ise bizlere ulaşıp destek isteye bilir. Bizler burada halkımıza hizmet etmek için her daim hazırız.
bizlere ulaşan velilerin en büyük sıkıntılarından bir tanesi çocuğu ders çalışmıyordur ve  hayatı sorun olarak görebiliyor bu durumda da yeri geldi zaman veliler çaresiz kalıp bizlere  başvurması halinde uzman psikologlarımız devreye girip sorunun alt yapısına ulaşıp gerek öğrenci gerek ise veli olsun desteği sağlıyoruz .
ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR
       Yetkililer ,Rehberlik ve Araştırma Merkezi özel öğrenciler için var olan  bölümde eğitimlerimiz ve çalışmalarımız ile uzman arkadaşlarımızın desteği ile birlikte  özel çocuklarımızı hayata kazandırıyoruz.
Bizim amacımız  özellikle 3 yaşından önce özel gereksinimli  alakalı tedbir mutlaka alınmalı .Konuşma sıkıntısı olan öğrencimizi tespit edip bunlar ile alakalı tedbir alırsak bu çocukları kurtarabiliriz. Hayatımızda başarılı çocuklar var ve başarıyı yakalayamayan çocuklarımızı biz kaybetmek istemiyoruz. Başarılı olacak çocuk akademik başarı yönden hiç bir sıkıntı yaşamıyor bizlerin amacı diğer  özel gereksinimli çocukları kaybetmemek.
"AMACIMIZ GELECEĞİMİZ NESİLLERİ HAYATA KAZANDIRMAK"
        Yetkililerin açıklamasında ,yıpranmış ve dağılmış aile çocuklarında en büyük sıkıntı belirli bir süre sonra ya problemler ortaya çıkıyor kimi  bireylerde  madde  bağımlısı olan  var oluyor bizler bu bireylere ulaşıp geleceğimiz olan nesilleri ayakta tutmak .  Zaman kaybetmeden bu bireylere ulaşmamız gerekiyor bizler burada Rehberlik ve Araştırma Merkezi olarak  özel gereksinimli çocukların hayata tutunmasın  üniversiteye hazırlanan öğrencinin pisikolejisine kadar, dağılmış ailelerin çocukların her türlü pisikoleji sorunları olarak buradayız. Kırşehir'de böyle bir kurumun  var olması hem aile hem de bireyler için büyük büyük şans bizler  uzman arkadaşlarımız ile Kırşehir halkı için buradayız"dedi.
        Pandemi süreci özel gereksinim  bireyler için zor geçti 6 ay süreç ile evde kaldılar ,uzaktan eğitimi normal  bireyler için yaptık fakat özel gereksinim  çocuklar ile yapılamadığından ister istemez etkilendiler ve bu durumda en çok anneler yoruldu. Normalleşmeye geçiş süreci başladığından bizler  tüm hassasiyetimiz ile birlikte özel gereksinimli çocuklarımızla olduk.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku