Güncel

Rekabet kızışacak: İlimizde Migros da pizza yapıp satacak!

Rekabet kızışacak: İlimizde Migros da pizza yapıp satacak!

Okunma: 910

26 Eylül 2020 15:55
-A

+A

      Türkiye’nin en büyük perakende zincirlerinden Migros, pizza pişirip satmaya başladı. 2 milyar liranın üstünde bir büyüklüğe sahip pizza sektöründe rekabet kızışacak!
Kırşehir'de pizza sektörüne Migros da dahil oldu. Kırşehir'de özellikle pandemi döneminde aratan pizza satışları, satışını yapan Kırşehir esnafını memnun etti.
      Kırşehir'de pizza satış noktalarına bir yenisi eklendi. Artık Kırşehir'de birçok üründe hizmet sunan Migros' da pizza yapıp satacak. Rekabeti kızıştıracak olan bu durum vatandaşlar tarafından nasıl ilgi görür bilinmez ama pizzalar arasında kıyas yapılacağı aşikar...
Türkiye’nin en büyük perakende zincirlerinden Migros, pizza sektöründeki büyümeye kayıtsız kalamadı. Mağazalarındaki fırınlarda pizza pişirip satmaya başlayan perakende devi Migros, global pizza zincirlerinin en büyük rakibi oldu.
Şirket son hazırlıklarını tamamlayarak geçen hafta itibariyle belirli mağazalarda satışa başladı. Fırını olan tüm mağazalarda pizza satışına geçmeyi planlayan şirketin kısa zamanda yapılanmayı tamamlayarak bu yeni iş koluna yönelik reklam, tanıtım kampanyaları yapması bekleniyor.
FİYAT VE TESLİMAT SÜRESİNDE İDDİALI
      81 ilde 2 bin 197 mağazaya ulaşan şirket, gelecekte Türkiye’nin en yaygın pizza zinciri olabilir. Yaygın bir ağının olmasının yanı sıra fiyat ve teslimat süresiyle de rakiplerini zorlayacağı tahmin edilen Migros, peynirli (320 gram), sebzeli (405 gram) ve karışık (430 gram) pizzaları tek fiyatla 14.90 liradan satmaya başladı. Dominos Pizza’da 300 gram ağırlığındaki peynirli pizza 20 lira, Little Caesars’ta ise 23 liradan satılıyor.
      Aynı yakınlıktaki adresler için en hızlı teslimat süresini de Migros veriyor. Mağazadan pişmiş satın alınabileceği gibi Migros Hemen uygulamasıyla eve de sipariş verilebiliyor. 30 dakikada eve teslim market alışveriş uygulaması olan Migros Hemen üzerinden yapılacak bu iş için teslimat yapacak ekip genişletilmiş.
      2014 yılında sıcak ekmeğe olan talebi görerek mağazalarında fırın açan şirket, pastane ve ekmek fırınlarına da rakip olmuştu. Müşterilerin artan ilgisi karşısında yatırımları büyütmüş, 2019 yılında 750 fırına ulaşmıştı. Sayısını her yıl katlayarak artırdığı fırınlardan sıcak servis ederek milyonlarca adet ekmek, simit ve gül böreği sattı. 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku