Güncel

Resmi İlan Alan Yerel Gazetelerden Başkan Ekicioğlu’na Teşekkür

Resmi İlan Alan Yerel Gazetelerden Başkan Ekicioğlu’na Teşekkür

Okunma: 438

13 Aralık 2021 17:12
-A

+A

Basın İlan Kurumu Kırşehir Şube Müdürü Murat Yürekli, sorumluluk alanındaki Kırşehir’de gazetelerin sahip ve yöneticileriyle bir araya geldi. Ziyaret esnasında gündeme ve yerel medyanın sorunlarına ilişkin görüş alış verişinde bulundular.

 1 Ekim 2020 tarihinde Basın İlan Kurumu’nun hizmet alanına giren Kırşehir’de faaliyetlerin sorunsuz sürdüğünü ifade eden Yürekli, özellikle ilanların haberleştirilmesi uygulamasına destek veren gazete sahip ve yöneticilerine teşekkür etti.
Desteklerini esirgemeyeceklerini ve Resmi İlan Alan yerel gazetelerinin önemini belirten Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu'na, Resmi İlan alan gazete sahipleri sıcak karşılamasından dolayı teşekkür ettiklerini belirtti.
Basın İlan Kurumu (BİK) Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli ve Şube Müdür yardımcısı Engin Kaşdaş, yerel basının içinde bulunduğu sorunları ve talepleriyle ilgili Selahattin Ekicioğlu’na bilgiler verdi.
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nu ziyaret eden Şube Müdürü Yürekli, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarının her türlü ilan ve reklamının Basın İlan Kurumu aracılığıyla yayınlatılması uygulamasına geçildiğini hatırlattı.
Ziyarette konuşan Başkan Ekicioğlu, “Yerel basına verdiğimiz desteği arttırarak devam ettireceğiz. Gazetecilerin objektif yanları ülkemizin önünü açacaktır” dedi.
Açıklamalarına devam eden Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yerel basının sorunlarına çözüm ortağı olduğunu, Anadolu basının güçlü ve özgür olmasının demokrasiyi de güçlü kılacağını belirten Ekicioğlu, açıklamasında şunları ifade etti:
“Yerel basınımız bir şehrin olmazsa olmazlarındandır. Yerelde yapılan çalışmaların takip edilmesi ve yapılan yanlışların da basın Ahlak ilkleri doğrultusunda halkla paylaşılmasında çok önemli bir yere sahip olduğunu düşündüğümüz yerel basınımız demokrasinin gelişmesi noktasında da çok önemli işlevlere sahiptir.
Biz, Kırşehir Belediyesi olarak bugüne kadar hiç ayrım yapmadan yerel basınımızın yanında olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Yerel basın bir toplumun aynı zamanda aynasıdır.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku