Genel

Sağlık Çalışanlarına Seyyanen zam talebi

Sağlık Çalışanlarına Seyyanen zam  talebi

Okunma: 1140

11 Mayıs 2021 15:24
-A

+A

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, sağlık çalışanlarına seyyanen zam verilmesini talep ettiklerini bildirdi.

Yücesan, Covid-19 ile canları pahasına mücadele edip büyük bir başarı sağlayan sağlık çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek az dedi.
Sağlık Bakanlığı’nın sağlık çalışanlarına “görünmeyen kahramanlar” ismini taktığını anımsatan Yücesan, bayram öncesi de seyyanen zammın verilmesini arzuladıklarını dile getirdi.
Yücesan yaptığı açıklamada dünya ile birlikte Türkiye’yi de etkisi altına alan yaşantıları değiştiren ve nice hayatlara mal olan bir virüse karşı sağlık çalışanlarının isimsiz kahramanlar olarak canla başla mücadele verdiklerini söyleyerek sağlıkçılarımızın beklentilerine cevap verelim. Bizler hakkımızı arıyoruz ve hakkımız olanı alana kadar da bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Parça parça ödeme değil tek kalem maaş istiyoruz. İş yükümüz artarken maaşlarımız düşmesin istiyoruz. Diğer kamu çalışanları gibi ek ödemelerde tek kalem vergi ödemek istiyoruz. Maaşlarımızda ivedilikle iyileştirmeye gidilmesi yönündeki talebimizde ısrarcıyız. Sağlıkçılarımızın maaşlarına bin TL seyyanen zam istiyoruz. Sağlık-Sen her zaman devletinden yana olmuştur. Asla devletimizin karşısında olmadık. Demokrasi ve hukuk sınırları içerisinde hakkımızı aramaya devam edeceğiz. İfadelerine yer verdi.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku