Güncel

SAĞLIK-SEN'den Kırşehir’de bir ilk…

SAĞLIK-SEN'den Kırşehir’de bir ilk…

Okunma: 226

8 Ağustos 2020 16:24
-A

+A

       Kırşehir Sağlık-Sen Şubesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde Sağlık- Sen temsilciliğini açarak faaliyete geçti.
SAĞLIK-SEN Kırşehir Şubesi Başkanı Yasin Yücesan, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde temsilcilik görevine Dr. Öğr. Üyesi Zeynel Abidin Erbesler’in getirildiğini açıkladı.
       Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Zeynel Abidin Erbesler ve Yönetim Kurulu Üyesi Recep Kadir Turpçu ile birlikte Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Güneş’i ziyaret ederek sendikal çalışmalar hakkında istişarelerde bulundular.
Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, konu hakkında gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Üniversiteye yeni temsilcilik  açarak faaliyete geçtik.
        Üniversitede Doçent, doçent yardımcısı, sağlık çalışanları olmak üzere 150-200'e yakın personelimiz var. Bu güne kadar Kırşehir’de böyle bir faaliyet olmadı. Sağlık- Sen olarak ilk biz üniversite temsilciliğimizi açacağız. Şube açabilmek için 500 üye olması gerekli fakat şuanda bizim 200 kadar sağlık  çalışanımız var. Bu sebeple Sağlık- Sen üniversite temsilciliği açacağız. Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ile gerçekleştirilen ziyarette konu hakkında fikir alışverişinde bulunduk.
Dr. Öğr. Üyesi Zeynel Abidin Erbesler hocamıza yeni görevinde başarılar diliyor, sendikamız ve üniversitemiz için hayırlı olmasını diliyorum."
KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ TEMSİLCİSİ BELLİ OLDU
        Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık-Sen temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Zeynel Abidin Erbesler oldu.
Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Zeynel Abidin Erbesler ve Yönetim Kurulu Üyesi Recep Kadir Turpçu ile birlikte Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Güneş’i ziyaret ederek sendikal çalışmalar hakkında fikir alış verişinde bulundular.
YÜCESAN: SORUNLARIN ÇÖZÜME KAVUŞACAĞINA İNANIYORUZ
         Başkan Yücesan, "Sağlık-Sen olarak, istendiği taktirde sorunların çözüme kavuşacağına inanıyoruz. O nedenle de yetkilileri adım atmaya, sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Unutmamak gerekir ki sağlık çalışanlarının yüzü gülerse, Türkiye çok daha fazla gülecektir." diyerek sözlerini şöyle tamamladı:
          "Kırşehir'de gerçekleştirdiğimiz temsilciliğimiz ile gönül köprümüzü kurduk.
Üniversite hastanelerinin mali problemlerinin geliştirilmesi gerekiyor. Hastanelerin sağlık ve eğitim sistemi içerisindeki rolleri ve fonksiyonları dikkate alınarak yeni bir işletme modelinin oluşturulması önceliğimiz olmalı. Sağlık çalışanlarının motivasyonunu ve çalışma barışını sağlamak için üniversite hastanelerinde yaşanan sorunlar son bulmalı. Bugün yaşanan sorunlar büyümeden bu sorunların çözülmesi gerekiyor."
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK TAM…
        Kırşehir'de sağlık çalışanlarının destekçisi olan sendika faaliyetlerine devam ediyor. Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, "Bütün kurumlara ziyaret gerçekleştiren sağlık sen şubesi görüş alışverişi sağlamış olduk. Mücadelede sağlık çalışanları ön planda. Bu zor zamanlarında onlara moral ve motivasyon amaçlı çalışmalarımıza ve desteklerimize üyelerimiz ile özenli bir şekilde devam ediyoruz. Şubat ayından bu yana virüs ile mücadele eden sağlık çalışanlarımızın yoğun çalışmaları hala devam ediyor. Bizde sağlık sen olarak sağlık çalışanlarımızın her daim yanındayız ve destekliyoruz." dedi.
ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞIYORUZ
       "Üyelerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor." diyen Başkan Yücesan, "Corana virüs hat safhada olduğu için tedbirler ve çalışmalar devam ediyor. Sağlık- Sen Şubesi olarak dava arkadaşlarımızla çözüm odaklı çalışıyoruz. Sorunların çözümü için  üyelerimizle sürekli temas halindeyiz. Dün olduğu gibi bundan sonra da çözüm odaklı sendikacılık için yolumuza devam edeceğiz." dedi.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku