Güncel

SAĞLIK-SEN'İN KATKI ve GİRİŞİMLERİYLE... Sağlık Çalışanlarına Müjde!

SAĞLIK-SEN'İN KATKI ve GİRİŞİMLERİYLE... Sağlık Çalışanlarına Müjde!

Okunma: 449

11 Kasım 2020 15:47
-A

+A

        Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan'ın, sağlık çalışanları adına yaptığı çalışmalar devam ediyor. Pandemiden dolayı çalışanların yıllık izinleri durdurulmuş olması nedeni ile konu hakkında çalışmalar yapan Başkan Yücesan'ın girişimleri meyvesini verdi. Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ile konu hakkında görüşme yapan Başkan Yücesan, sağlık çalışmalarımıza müjdeyi verdi. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla izinlerin durdurulması sebebiyle çalışanlarımızın mağduriyet yaşamamaları için yapılan görüşmeler sonucunda söz konusu Olur'a müsaade edildiğini duyurdu.
Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, yönetim kurulu üyesi Recep Kadir Turpçu ve Erdal Sevimli ile birlikte; Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcıları Durali Baki, İdris Baykan ve Mahmut Faruk DOĞAN'ı makamlarında ziyaret etmişlerdi.
          Ziyarette eşit olmayan döner sermayenin iyileştirilmesi ve sorunun çözülmesi için girişimlerde bulunulmasının yanı sıra pandemi sürecinde sahada görevli tüm sağlık çalışanlarının sıkıntıları dile getirildi.
Sağlık kahramanlarının yüklerinin giderek artması ve derinleşen sorunlar için yapılacak iyileştirme adımları hakkında birçok sıkıntıyı çözüme kavuşturuldu ve çözmeye devam edileceği belirtildi.
Ayrıca hastane ameliyathanesinde görevli sağlık çalışanlarının skopi ile ilgili sorunu Sağlık-Sen Şube Başkanlığı girişimleri ile kurum idarecileri tarafından çözüme kavuşturuldu.
         Konu hakkında açıklama yapan Başkan Yücesan şunları kaydetti: "Değerli arkadaşlarım, Bilindiği üzere Bakanlık Makamının Olur’ları ile pandemiden dolayı çalışanların yıllık izinleri durdurulmuş idi.
İzinlerin durdurulması sebebiyle çalışanlarımızın mağduriyet yaşamamaları için;
- 657 sayılı Kanunun 4/A ve 4/B maddeleri kapsamında çalışanların,
- 663 sayılı KHK’nın 45/A kapsamına göre istihdam edilenlerin,
- Aile Hekimlerinin ve Aile Sağlığı Elemanlarının,
-Vekil Ebe ve Hemşirelerin,
-Sözleşmeli İl Yöneticileri / Sağlık Tesisi Yöneticilerinin,
Bahse konu Genelge nedeniyle kullanamayacakları izinlerinin 2021 yılına devredilmesi Bakanlık Makamının Olur’ları ile uygun görülmüştür. Ayrıca yaş haddinden ve malulen emekli olacakların talepleri halinde varolan izinlerinin emeklilikten önce kullandırılması cihetine gidilmesine aynı Olur ile müsaade edilmiştir. Söz konusu Olur’un dağıtımı bilahare merkez ve taşra tüm hizmet birimlerimize yapılacaktır.Bu vesileyle çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku