Güncel

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin YÜCESAN: "SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ONURLANDIRILMASI TALEBİMİZDİR"

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin YÜCESAN:  "SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ONURLANDIRILMASI TALEBİMİZDİR"

26 Mart 2020 12:13
-A

+A

        Çin’in Wuhan kentinden başlayarak Türkiye’ye ulaşan Corona virüsü, en çok sağlık çalışanlarını etkiledi. Hayatlarını ortaya koyarak canla başla çalışan sağlıkçılar, yurdun dört bir yanında hizmet veriyor. Huzursuz olduklarını anlatan sağlık çalışanları, “Mesleğimiz her şeyden önce gelir” ifadelerinde bulundu.
         7/24 çalışan doktorlar, hemşireler ve hasta bakıcılar en büyük risk grubunu oluşturuyor. Hastalar ile yakın temasta olan sağlıkçıların çoğu evlerine gitmiyor, aileleri ile online iletişim kurmak zorunda kalıyor.
        Kırşehir Sağlık-Sen Şube Başkanı Yasin Yavuz, sağlık çalışanlarının onurlandırılmasını talep etti. Yaptığı yazılı açıklamada, sendika başkanı Yücesan, "Korona virüs ile enfekte olup, yaşamını yitiren özel ve kamuda çalışan her görevlinin kamu görevi yaptığı dikkate alınarak tüm sağlık çalışanlarının görev şehidi sayılmasına ilişkin yasal düzenleme talep ediyoruz" dedi.
Halkın evde kalmasının istendiği günlerde sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarının takdir edildiğini belirten sendika başkanı Yücesan, açıklamasını şöyle sürdürdü;
"Halka evde kal çağrısının yapıldığı günlerde canı pahasına hizmete devam eden sağlık çalışanları kendi hayatlarını hiçe saymaktalar. Bu kutsal görevi de layığı ile canlarını feda ederek yapmaktalar. Sağlık personelinin de bu onuru fazlası ile hak ettiğini düşünüyoruz."
"SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YASAL DÜZENLEME YAPILSIN"
          Kırşehir 'de canla başla çalışan sağlık çalışanları hayatlarını tehlikeye atarak görevlerini yerine getiriyor. Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, tüm teşkilatı ile sağlık çalışanlarının her daim yanında ve destçisi olduklarını, çalışanların işlerinin kolaylaşması adına çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.
Bu kapsamda Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, hizmet esnasında enfekte olan sağlık çalışanları için yasal düzenleme getirilmesini talep etti. Başkan Yücesan konu hakkında şunları kaydetti:
          "Sağlık hizmeti sunumu esnasında corona virüs ile enfekte olup, yaşamını yitiren özel ve kamuda çalışan ( sağlık hizmeti veren tüm çalışanların kamu görevlisi olduğu dikkate alınarak) tüm sağlık çalışanlarının görev şehidi sayılmasına ilişkin yasal düzenleme yapılmasını talep ediyoruz. Zira tüm halka evde kal çağrısı yapıldığı şu günlerde canı pahasına hizmete devam eden, halk sağlığı için kendi sağlığını ve hatta canını hiçe sayarak bu kutsal görevi layıkıyla yapan fedakar sağlık çalışanları bu onuru fazlasıyla hak etmektedir. Sağlık çalışanlarını onurlandırılması talebimizdir."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku