Güncel

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin YÜCESAN: "SALGININ KAHRAMANI SAĞLIKÇILAR İÇİN BAKANLIK ACİLEN KALACAK YER SAĞLAMALI"

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin YÜCESAN: "SALGININ KAHRAMANI SAĞLIKÇILAR İÇİN BAKANLIK ACİLEN KALACAK YER SAĞLAMALI"

23 Mart 2020 16:21
-A

+A

         Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin YÜCESAN;  COVID-19 mücadelesi kapsamında sağlık çalışanlarına kalacak yer sağlanması gerekliliğini belirten açılamada bulundu. Yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarının enfekte olması durumunda evlerine korkarak gittiklerini, korku ve kaygılarını dile getiren Başkan Yücesan şunları kaydetti:
         "Alkışlarla teşekkür edilen sağlık çalışanları için acilen kalacak yer sağlanmalıdır. Sağlık-Sen whatsapp ihbar hattımıza ulaşan sağlık çalışanlarımız; “bizi alkışlayan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Ancak çok ciddi kaygılarımız var. Enfekte oluyoruz ve bizler nöbet çıkışı evlerimize ya korkarak gidiyoruz yada gitmeyip hastanelerde sandalyeler üzerinde dinlenmeye çalışıyoruz.” dediler.
          Whatsapp hattımıza ulaşan yüzlerce sağlık çalışanı, yaşadıkları sıkıntıyı dile getirerek, COVID-19 mücadelesinde en riskli meslek grubu olan bizlerin enfekte olmamamız düşünülemez. Bizimde eşimiz, çocuğumuz, anne - babamız var ve nöbet çıkışı evlerimize gittiğimizde onlara virüsü bulaştırmaktan korkuyoruz dediler.
           Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi olarak ilimizde yer alan yurtlarda sağlık çalışanlarımıza oda temin edilmesi gerektiğini ve bu konuda sağlık çalışanlarının yoğun talepleri olduğunu bildirmek istiyoruz."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku