Güncel

ŞAHİN; “BİZLER HAYATI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN BURADAYIZ”

  ŞAHİN; “BİZLER HAYATI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN BURADAYIZ”

Okunma: 331

27 Ekim 2021 15:04
-A

+A

Yeni Kırşehir Yeşilyurt Gazetesi’nden Muhabir  Seher Kübra Dede ve Kırşehir Memleket Gazetesinden Zeliha Karayel KADEM Kırşehir Temsilciliğine ziyarette bulundu. Kadın ve Demokrasi Derneği Kırşehir Temsilcisi, Diş Hekimi Müge Şebnem Şahin yaptığı açıklamada; KADEM Kırşehir olarak sürdürdükleri çalışmalar hakkında gazetemize bilgiler verdi.
                KADEM olarak, her koşulda ve her zaman kadınların yanında olduklarını vurgulayan Şahin Muhabir Seher Kübra Dede’ye, kadınların hayata bakış ve duruş açılarını değiştirmelerinin öneminin ve “Güçlü Kadın Güçlü Aile” aile kavramdır  açıklamasında bulundu.
“Gençler İlerinin Yetişkinleridir”
                Şahin yaptığı açıklamalarda; “KADEM’in misyonu aileyi ve kadını güçlendirmektir. Kadın güçlü olursa aile bağları da güçlü olur. Gençlerimiz ise geleceğin yetişkinleridir. Yüksek ahlaka sahip, güvenilir bir gençlik için de çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.
                Kadınlar için, hayatı kolaylaştıran birtakım çalışmalar da yürüttüklerini anlatan Şahin, bu anlamda işitme engelli vatandaşlar için işaret dili kursu verdiklerini, kurs sonunda “İki İnsan” eğitimlerini de işaret dili ile kursiyerlere tercüme etmeyi planladıklarını söyledi.
“ADAB-I MUAŞERET KURSLARIMIZ DEVAM EDİYOR”
                KADEM Kırşehir Temsilcisi Müge Şebnem Şahin, Karayel’le söyleşisinde; temsilcilik olarak yerelden gelen talepleri çok önemsediklerini ve çalışmalarını planlarken gelen talepleri dikkate aldıklarını belirtti.
                Halk Eğitim Merkezi ile iş birliği içinde yürüttükleri Adab -ı Muaşeret kursunun da bu talepler doğrultusunda açıldığını söyledi. Kurs hakkında çok olumlu geri dönüşler de aldıklarını vurgulayan Şahin, oturup kalkmadan, topluluğa hitaba kadar sosyal ortamlarda gerekli olan pek çok kural konusunda eğitimlerin verildiği kursa, her kesimden kadının büyük ilgi gösterdiğinin altını çizdi.
“RESMİ YAZIŞMALARIMIZI DA EN KISA SÜREDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”
                Temsilcilik olarak düzenledikleri eğitim ve kurslara yenilerini eklemeye devam ettiklerini söyleyen Şahin, “deri işlemeciliği kursumuz da bunlardan birisi” dedi.
                Kadınların kurs sayesinde aile bütçesine katkı sağlarken aynı zamanda üretmenin keyfine vardıklarını ve özgüvenlerinin de bu sayede geliştiğini söyledi.
                Şahin, “Önümüzdeki dönemde genel merkezimiz tarafından hazırlanan “Güven Toplumunun İnşası- Şiddetin Anatomisi Ve Çözüm Yolları Eğitimi” ile “İki İnsan” eğitimlerini KYK yurtlarında ve kamu kurumlarında da vermek istiyoruz. Bu konuda Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz” dedi.
“KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEDEN YABANCI UYRUKLU KADINLARIMIZ DA KURSLARDAN YARARLANABİLİYOR “
                “KADEM Kırşehir ve Halk Eğitim iş birliği ile açtığımız yabancı uyruklu kadınlara yönelik Türkçe kursumuz da halen devam etmektedir” diyen Şahin, “KADEM olarak milliyet gözetmeden kadına yönelik yaptığımız çalışmalarımız devam etmektedir ve hayalimiz bu çalışmalarımızın artarak sürmesi” diyerek sözlerini noktaladı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku