Güncel

SAHTE MİLLİ PİYANGO BİLETLERİNE DİKKAT

SAHTE MİLLİ PİYANGO BİLETLERİNE DİKKAT

27 Aralık 2018 07:47
-A

+A


Yeni yılın yaklaşması ve bu yılki büyük ikramiyenin 70 milyon TL olması Kırşehir’de milli piyango bilet satışlarında artışa sebep oldu. Vatandaşın umudu olan milli piyango biletlerinin sahte olup-olmadığı konusunda uyarıda bulunan milli piyangocular, gerçek biletlerin sol alt köşesindeki sayılarda kabartma olduğunu ve vatandaşların bu tür biletleri alması gerektiğini ifade ettiler.
Yılbaşı ikramiyesinin bu yıl 70 milyon TL olması vatandaşların umutlarının ve hayallerini daha da arttırdı. Yeni yıla kısa bir zaman kala Kırşehir’ milli piyango biletlerinde artış yaşandı. Çeyrek 17,50 TL, Yarım 35 TL ve Tam 70 TL’ye satıldığı milli piyango biletlerinde vatandaşlar daha çok çeyrek bilete rağbet gösteriyor.
Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte artış gösteren bilet satışlarında milli piyangocular özellikle sahte bilet konusunda vatandaşları uyardı Milli Piyango bileti satan Salih Eraslan,, bu yıl biletlere ilginin yoğun olduğunu ifade ederek, “Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte bilet satışlarımızda artış başladı. Sahte bilet ile gerçek bileti kimi zaman bile ayırt etmekte zorlanıyoruz. Ancak bu zamana kadar sahte bilet satışı yapmadık. Ancak vatandaşımıza uyarımız biletlerini ruhsatı olan ve tanıdık piyangoculardan alsınlar. Gerçek bilettin altındaki rakamlarda kabartma var. Elinizle hissedilebiliyor. Vatandaşlar buna dikkat etsin’’ dedi.
UMUTLAR VE HAYALLER İÇİN
Eraslan, bu yıl büyük ikramiyenin 70 milyon olmasının bilet satışlarında artış yaşanmaya neden olduğunu ifade ederek, “Bilet satışları geçtiğimiz senelere nazaran bu yıl çok iyi. İyi olmasının nedenlerinden birisi bu yılki büyük ikramiyenin 70 milyon TL olması. Büyük umutlarla ve hayallerle vatandaşlarımız  bilet alıyor. Umutla yaşıyoruz artık’’ dedi.
SAHTE BİLET FOTOKOPİ GİBİDİR
Gerçek biletlerin sol alt köşesindeki rakamlarda kabartma bulunduğuna dikkat çeken Milli Piyango Salih Eraslan, “Sahte ve gerçek bileti ayırt etmek zormuş gibi görünebilir. Ancak gerçek biletin sol alt köşesindeki rakamlar kabartmalı oluyor. Bu kabartmalı rakamlara elimizi sürdüğünüz zaman hissedebiliyorsunuz. Ancak sahte bilette bunu hissedemiyorsunuz. Sahteler fotokopi gibidir. Vatandaşlarımızın aldanmamaları için ruhsatlı bayilerden almaları gerekir’’ dedi.
Milli piyango satıcıları bir taraftan satışlarını yaparken, bir taratanda sahte ile gerçek biletlerin nasıl ayırt edileceği konusunda vatandaşlara bilgi verdi. Korsan biletler hakkında da vatandaşı uyaran Eraslan; “Ruhsata bakılmalı. Biletin seri numarası kabartmalı olmalı. Ayrıca biletin üzerindeki turuncu kuş parlak olmalı yani fosforlu olmalı. Dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise şanslı numaraların kırmızı olması lazım. Soluk olmamalı. Son olarak da arkasını ışığa tuttuğunuzda milli piyangonun holigonları görülür.” ifadesinde bulundu.
Bana çıkmaz demeyin!
Son olarak herkesin şansını denemesi gerektiğini söyleyen Eraslan, “Yeni yılda herkes hayalini yaşamalı. Yılda bir kez böyle bir ikramiye veriliyor. Bunu herkesin denemesi gerek. Bu devlet kontrolünde yapılan bir şey. Sahtekarlığı, üçkağıdı yok. İkramiye çıkanlar bin liraya kadar bizlerden tahsil edebiliyor. Nereden aldığının bir önemi yok. Son olarak herkesin şansını denemesi gerek diye düşünüyorum. Bana çıkmaz demeyin! Herkese çıkabilir. Bu iş şansla alakalı ve bence herkes şansını denemeli…” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Eraslan ,tüm biletlerin bitti yarım ve çeyrek biletlerin kaldı dedi.Bilet satışların  ilk zamanlarında geçen yıla nazaran durgun başladı son bu zamanlarda hareketlilik çoğaldı  dedi. Son bir hafta içerisinde biletlerin tamamen biteceğini inanıyoruz Kırşehir halkı son haftalarda  bilet alımlarında yoğunluk gösteriyor dedi.
Eraslan; Yarım ve çeyrek biletler de bitmek üzere herkes biletini bir an evvel alsın.” dedi. Milli Piyango 2019 yılbaşı çekilişi büyük ikramiyesi 70 milyon lira olarak belirlendi. Büyük ikramiye tutarındaki artışın yüzde 14.7 olduğunu söyleyen Eraslan; “Yaşanan ekonomik sorunlar insanları şans oyunlarına yönlendirdi. İnsanlar daha çok umut peşindeler ve ilgi çok fazla. Mesela geçen yıl bu zamanlar tam biletler bitmemişti. Bu yıl bitti. Yarım biletler de ciddi oranda azaldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku