Spor

ŞAMPİYONLUK TATLI BİR RÜYA

ŞAMPİYONLUK TATLI BİR RÜYA

Okunma: 5402

12 Haziran 2021 11:38
-A

+A

    Geçtiğimiz sezon 1’inci lige çıkmasına bir adım kalan ve Sakaryaspor müsabakasında bu hevesi kursağında kalan Kırşehir Belediyespor için şampiyonluk rüya gibi bir şey.
    Bu sezona yine kısık bir bütçeyle yine yeni umutlarla transfer çalışmalarına başlayan takımımız inanıyorum ki yine başarılı maçlar çıkararak üst sıraları hedefleyecek.
    Ama bir gerçek var ki sezon sonunda ekonomisi ve lobisi iyi olan bir takım bir üst lige çıkacak.
    Takımımız ise geçen sezondan takımda bulundurduğu ve oynattığı birçok oyuncunun sözleşmesinin sona ermesiyle yeniden yapılanacak.
    Geçtiğimiz sezon yönetimin olağan üstü fedakârlığının sonunda play-off maçlarına çıkmayı başaran yeşil beyazlılar bu sezon mevcut iskelet kadroyu koruyamaz ise
    Yeni transferlerle lige yeniden tutunmaya çalışacak.
    Başta Teknik Direktör sorununu çözerek transfer çalışmalarını hocanın görüşü doğrultusunda ona göre yapmalı.
    Muhakkak ki daha önceden tespit ederek takıma katkı sunacak oyuncuları da yönetim mutlaka elden kaçırmamanın yollarını arayacak.
1’İNCİ LİG GÜZEL AMA
    Evet şampiyonluk ve ardından bir üst lige çıkarak ilimizi daha güzel yerlerde temsil etmek çok güzel ama bu oldukça zor görünüyor nedenine gelince...
ALT YAPIYA ÖNEM VERİLMELİ
    Evet, bizim gibi dar bütçeyle 2’inci ligde mücadele veren ve oldukça başarılı bir sezon geçiren KIRŞEHİRSPOR bulunduğu konum itibariyle buralarda kalması bile güzeldir.
    Daha bundan birkaç sezon öncesine kadar Amatör kümede var olma savaşı veren ve yıllarca profesyonel liglere hasret kalan yeşil beyazlıların mevcut olduğu konum bile güzeldir.
    En azından bir üst lige çıkamasak bile buralarda kalması bile sevindiricidir.
    Bizden kat, kat büyük paralar harcamasına rağmen ve yıllarca süper ligde oynayan tecrübeli takımları bile geride bırakan takımımız mevcut yönetimimizle daha güzel günlere ilerleyeceği kanaati taşıyorum.
Evet alt yapıdan bahsetmiştik...
    Bence KIRŞEHİRSPORUN alt yapıya gereken önemi verip takıma buradan oyuncu yetiştiremediği sürece tamamıyla para harcayarak şampiyonluğa oynamasına gerek yok.
    Birincisi böyle bir ekonomiye sahip olmadığı gibi bunun yanı sıra çuvalla para verilerek alınan oyuncuların takıma vereceği katkı hayalden ileriye gitmez.
    Futbolda bazı şeylerin parayla da olmayacağı aşikâr.
    Ekonomi çok önemli ama savurganlığı gitmeden kendi yağınla kavrulmak alt yapıya 4/4 lük önem verilerek geleceğin takımını yaratmak daha da önem arz etmektedir
    Bununda tek reçetesi memleket olarak birlik ve beraberliği en üst seviyede tutarak kenetlenmemizden geçiyor.
YENİ SEZONA HAZIRLIK
    Evet mevcut yönetimdeki arkadaşlar yine büyük bir özveriyle transfer çalışmalarına başladılar.
    Anladığım kadarıyla ince eleyip sık dokuyorlar, yani en ekonomik en güzel kadroyu kurmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
    Geçtiğimiz sezondan ders alarak bazı kararları daha güzel alacaklarına inanıyorum.
    Nede olsa tecrübe yaşanarak elde edilir.
    Ben mevcut yönetimdeki arkadaşlar başarılar diliyorum.
    İsteğimiz ise ileriye dönük daha başarılı bir takım yaratarak taraftarımızı ve memleketimize layık oldukları en yüksek mertebeye taşımalarıdır.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku