Güncel

Sancak Elektronik’in profesyonel kurulum ve bakım hizmetleri veriyor

Sancak Elektronik’in profesyonel kurulum ve bakım hizmetleri veriyor

Okunma: 510

5 Eylül 2020 15:13
-A

+A

Dünyanın lider uydu operatörlerinden Eutelsat Communications, Avrupa çapında, 16 Ocak-16 Şubat tarihleri arasında ödüllü fotoğraf yarışması gerçekleştirdi. Yarışmada, tooway uydu internet çanak anten kurulumuna ait en güzel fotoğraflar yarıştı.  Facebook üzerinden yapılan oylama ile anten kurulumcuları tarafından gönderilen en iyi 3 fotoğraf seçildi. Fotoğrafların sahibi 3 kurulumcu, Paris’e seyahat ile ödüllendirirlerken aynı zamanda, Eutelsat’ın Fransa’nın Paris şehrinde bulunan en büyük teleport’unu da görme şansını yakalayacak.

Avrupa çapında 200’den fazla kurulumcunun 400’ün üzerinde eser gönderdiği yarışmada kazanan isimlerden biri de Kırşehir’in Mucur ilçesinde hizmet veren Sancak Elektronik’in sahibi Şükrü Alsancak oldu. 2002 yılında kurulan Sancak Elektronik, uydu servis hizmetleri, profesyonel kurulum ve bakım hizmetleri veriyor. Sancak Elektronik, aynı zamanda Türkiye’deki ilk deneme tooway sistemini kuran firma.
Festivali 1000 kişi internetten canlı izledi
Ödül kazanan fotoğraftaki uydu terminalleri ise geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Kapadokya’da ilk kez düzenlenen Cappadox Festivali’nde kullanılan tooway uydu internet terminallerine ait. 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Kapadokya, engebeli coğrafi yapısı nedeniyle kesintisiz internet yayını için zorlu bölgelerden biri. Ancak geçtiğimiz yıl, Sancak Elektronik tarafından vadinin çeşitli yerlerine kurulan tooway uydu internet terminalleri sayesinde, festival boyunca 1 hafta süreyle kesintisiz internet hizmeti sağlandı.
Kurulumda atık maddelerden yararlanıldı
Sancak Elektronik ekibi, terminallerin kurulumu sırasında da Kapadokya’nın dünya mirası listesindeki eşsiz doğal dokusuna ve çevreye zarar vermeyecek farklı ve ilginç yöntemler kullandı. Çeşitli atık maddelerden faydalanan ekip, örneğin, çamaşır makinalarının içinden çıkan beton blokları hurdacılardan toplayarak bunları terminalin ayaklarını monte etmek için kullandı.
Festivalde kurulan sistem, çevredeki 2 otelde ve sahada canlı yayın aktarım ve teknik ekiplerinin kesintisiz internet yayını yapmalarına olanak verdi. Festivali yaklaşık 1000 kişi internetten canlı olarak izledi. Sancak Elektronik ekibi bu yıl 19-22 Mayıs tarihlerinde 2.si düzenlenecek Cappadox Fuarı’nda yine tooway kesintisiz uydudan internet sistemlerini kuracaklar.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku