Güncel

SEBZEDE FİYATLAR NORMALLEŞTİ

SEBZEDE FİYATLAR NORMALLEŞTİ

7 Ağustos 2018 07:31
-A

+A

    Her dönem sebze ve meyvede bazı ürünlerin fiyatı tavan yapsa da geçen belli bir süre zarfında tekrar eski haline dönüyor. Bunu etkileyense en başta hava koşulları, daha sonra sulama ve bakım geliyor.  Söz konusu sebze fiyatlarının son durumunu pazarcı esnafları ile konuştuk…
Sebze hiç şüphesiz en temel gereksinimlerimiz arasında. Bu yüzden yazın da kışında bu ürünlerin çeşitlerini tüketiriz. Ancak bazen oluyor ki bu sebze ve meyvelerden bazılarını maalesef tüketemiyoruz, çünkü bazı şartlardan dolayı fiyatları yükselmiştir.
 Geçtiğimiz günlerde de bunun en iyi örneğini soğan ve patateste yaşamıştık. Sebze fiyatlarının son durumunu pazarcı ensaflar ile ele aldık.
“SEBZE HALİNDEKİ SATIŞ FİYATLARI ŞU AN MEVSİME GÖRE NORMAL”
Pazarcı ensaflar satışını gerçekleştirdiği sebze fiyatlarına yönelik: “Şuanda burada mevsimsel olan tüm yerel ürünler mevcut. Karpuz, kavun,  domates, biber, salatalık, patlıcan, kabak, yeşil fasulye, marul, maydanoz, nane gibi çeşitli sebzeler ilimizde yetiştirilmektedir ve biz burada satışını yapmaktayız. Sebze ve meyve fiyatları günlük ürünün geliş durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bazen artıyor bazen azalıyor. Sebze halindeki satış fiyatları şu an mevsime göre normaldir. Sebze halimizde kabak 1, domates, patlıcan, çarliston biber, sivri biber bunlarda ortalama 1,50 TL’ye satılmaktadır. Karpuz 70, kavun ise 1, yeşil fasulye ise 3 TL’ den satılmaktadır” sözlerine yer verdi.
Kurutmalıklardan da kısaca bahseden Pazarcı ensaflar: “Artık kurutmalık ürünlerimiz de gelmeye başladı. Vatandaşın talebi var. Kurtulmalıkları daha çok kışın tüketmek adına alıyorlar. Çünkü sebzelerin sağlık açısından vitamin değerleri yüksek olduğu için bunu kışa taşımayı planlıyorlar. Vatandaşlar son zamanlarda yeşilbiber üretimine yöneldi.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku